Krása

Oblečení do fitka: Co by nemělo chybět ve vašem sportovním outfitu?

Oblečení do fitka: Co by nemělo chybět ve vašem sportovním outfitu?

Chcete začít chodit do fitka, ale nevíte, jak se správně obléknout? Oblečení do fitka by mělo být především pohodlné, nemělo by bránit v pohybu. Zároveň je zde prostor i na to, abyste se v něm cítili přirozeně a líbili se sami sobě. Jaké oblečení do fitka pro sebe vybrat? Poradíme vám v následujících řádcích.

Jak vybrat oblečení do fitka?

Správné oblečení do fitka je takové, ve kterém se budete cítit pohodlně a příjemně. Není nic horšího, než když vás během cvičení otravuje zařezávající se sportovní podprsenka nebo stahující se legíny, které odhalují více, nežli se hodí. Správné oblečení do fitka by mělo umožnit neomezený pohyb a zároveň by mělo být funkční – je důležité, aby odvádělo pot od těla, které tak udrží v suchu.

Každému vyhovuje něco jiného. Jako oblečení do fitka se tak hodí:

  • Legíny
  • Kraťasy
  • Trička
  • Tílka
  • Mikiny
  • Sportovní podprsenky

Kalhoty na cvičení vybírejte podle typu aktivity

Výběr kalhot či legín do fitka vybírejte na základě aktivity, které se budete věnovat. Na běh na pásu se totiž hodí něco jiného, nežli na klasické zvedání činek. Pokud při cvičení hodně používáte nohy, vybírejte kratší střih kalhot, které přilehnou k tělu. Nebudou se tak plést, kam nemají a nikde se vám nezachytí.

Na cvičení, které nezahrnuje kardio, naopak můžete volit něco volnějšího. To samé platí i pro cvičení vyžadující rychlý pohyb. Chybu neuděláte ani výběrem elastických kalhot, které drží tvar a jsou zároveň příjemně pohodlné.

Jak vybrat topy a trička? Oblečení do fitka vám může i slušet

Oblečení do fitka zahrnuje i vrchní díl – tedy nejčastěji topy, trička nebo u žen sportovní podprsenky. I zde platí, abyste vrchní část oblečení do fitka přizpůsobili aktivitě. Do fitka, kde je zpravidla teplo, nemusíte volit trička s dlouhým rukávem. Naopak se hodí krátká trička. Ženy často volí vhodně zvolenou podprsenku a na ní crop top, díky kterému se při cvičení necítí tak odhalené.