Zdraví

Nejrychlejší dieta na světě: Existuje vůbec taková?

Nejrychlejší dieta na světě: Existuje vůbec taková?

U diet, které vám slibují zázračně rychlé hubnutí je vždy někde „zakopaný pes“. Zejména v tom případě, kdy se toužíte zbavit třeba jen pěti či deseti kilogramů, které vás dělí od vaší vysněné figury, by totiž mělo zdravé hubnutí postupovat tempem v rozmezí 0,5 a 1 kg/týdně. Jakékoli rychlejší hubnutí je potenciálně škodlivé a po fyzické i psychické stránce nebezpečné.

Proč je nejpomalejší dieta zároveň i ta nejrychlejší na světě?

Jednoduše. Všechny zázračné diety, které vám slibují velmi rychlé hubnutí, jsou ze své podstaty nezdravé a mohou výrazně ohrozit nejen vaše zdraví ale též šance trvale shodit. Pokud se budete snažit hubnout pomocí „osvědčených“ diet, skončíte patrně v neustálém kolotoči hubnutí a přibírání. Vyhlídka, že jednoho dne shodíte natrvalo se vám v tomto případě vzdálí, a vy pak ztratíte mnoho a mnoho času marnými snahami.

A změní se to až ve chvíli, kdy se do celého procesu rovnou pustíte správně. Tak proč si marné snahy neušetřit a nejít do toho pořádně hned?

  • Navštivte odborníka
  • Hubněte podle doporučených rad

Jako první navštivte odborníka. Ten vám změří hodnoty vašeho těla a s ohledem na jeho potřeby doporučí vhodnou rychlost hubnutí, vypočítá potřebné živiny a dá vám mnoho doporučení. Ty pak stačí „jen“ poslouchat. Kvalitní jídelníček by měl obsahovat dostatečné množství bílkovin, zdravých tuků i sacharidů.

Zcela zásadní pak je, aby vaše nová strava byla trvale udržitelná. Je nutné najít takový balanc, který vás nebude omezovat, a který budete schopni držet po celý život. Jen tak totiž vaše snaha nezačne být po nějaké době zase zbytečná.

Musím „zhubnout“ TEĎ!

Pokud vás ale čeká nějaká slavnostní akce nebo příležitost, kvůli níž potřebujete působit (!) štíhleji, pak jsou pro vás krátkodobé razantní diety v určitém smyslu řešením. Jako ta nejrychlejší dieta na světě by se dal označit půst. Mnoho lidí také sází na takzvanou ovocnou dietu, během níž přijímáte pouze předem stanovené množství ovoce.

Za pár dní se zdravému člověku s takovouto „stravou“ zřejmě nic zásadního nestane. Při dlouhodobější „konzumaci“ podobných diet si je ale nutné uvědomit, že tělo potřebuje pro své bezproblémové fungování řadu různých živin, a ty všechny ani z ovoce nemá šanci přijmout.