Krása a módaMóda

Co se nosilo v 60 letech: 5 ikonických prvků, které vládly světem

Co se nosilo v 60 letech: 5 ikonických prvků, které vládly světem

V 60. letech proběhlo mnoho významných událostí a módních trendů. V případě, že se chystáte na večírek s tímto tématem, nabídneme vám několik trendů, které se nosily v šedesátkách.

Ikonické prvky 60. let

  • Hippies a bohémský styl
  • Kostýmy podle skupiny The Beatles
  • Optické umění
  • Minišaty a šaty s Empire střihem
  • A střih

Šaty z šedesátých let

Takové minišaty se staly hlavním znakem této doby. Díky nim se móda stala odvážnější a odhalovala více pokožky. Byly krátké až nad kolena a často měly jednoduchý střih s výraznými barvami nebo vzory. Dalším hitem byl A-střih, který se rozšiřoval od pasu směrem dolů, byl populární jako alternativa k úzkým sukňovým střihům předchozích desetiletí. A jako na závěr nesmíme zapomenout na Empire střih. Zdůrazňoval pas pod hrudníkem a měl volné dolní části, které padaly volně kolem těla.

Kalhoty

Džíny se dříve považovaly za pracovní oděv, ale později se staly běžným kusem pro mladé lidi. Převládaly střihy s rovnými nohavicemi, jež byly pohodlnější než úzké a v některých případech se objevily i zvonáče. Dalším typickým prvkem byl Acid wash džíny. Tento styl se dosáhl chemickým ošetřením materiálu, což vytvořilo mramorový vzor.

Barevné a psychedelické vzory

Nastala éra Hippies a začaly se využívat kombinace živých barev, spirál, oblouků a hypnotických geometrických tvarů. Tyto kombinace vytvářely iluzi pohybu. Taktéž se nosily všemi známé květinové vzory, které zahrnovaly různé druhy květin, listy a rostlinné motivy. Používaly se na šaty, halenky, sukně a na dalších kouscích oděvu.

Shrnutí

Móda šedesátých let se vyznačovala různorodostí a výraznými trendy. Byly populární minišaty, A-střih a šaty s empire střihem. Barevné a psychedelické vzory, včetně květinových motivů.