KrásaKrása a móda

Líčení devadesátých let: 4 charakteristické rysy

Líčení devadesátých let: 4 charakteristické rysy

Pojďme se vrátit o pár let zpět a připomeňme si charakteristické rysy líčení devadesátých let. Níže vám představíme typické prvky a hlavní rysy líčení.

Make-up

Ženy preferovaly matný finish. Vyhledávaly matující pudr, který pomohl vyhladit pokožku a omezit lesk. Upřednostňovalo se lehčí krytí make-upu, díky němuž prosvítal přirozený vzhled pleti. Co se týče konturování obličeje, tak nebylo populární a rozšířené jako dnes. Maximálně se používaly přírodní tóny bronzerů a pudrů. Naopak rozjasňovače tvořily zdravý a rozžhavený look. Aplikoval se pod obočím, na střed čela a na vrchol lícních kostí. 

Oční stíny

V 90. letech byly populární oční stíny v odvážných a výrazných barvách. Modrá, fialová, zelená, růžová a další jasně pigmentované barvy byly často používané. Taktéž metalické, třpytivé nebo stíny s perleťovým finišem přidávaly očím záři. Líčily obvykle metodou: vrstvení stínů, která zajistila intenzivnější půvab. Kdo neměl výrazné oční linky nebyl in. Stačily protáhnuté od vnitřního k vnějšímu okraji oka a byla jste hvězdou. 

Obočí a rty

Typickým znakem pro obočí byla tenká linie. Takže kdo měl jemné, tenké a obloukovité tvary obočí. Bylo obvyklé mít přirozené zbarvení obočí, které odpovídalo přirozenému odstínu vlasů. Pokud bylo třeba, používaly tužku nebo stíny na obočí, aby je zvýraznily nebo vyplnily mezery. Hitem byly hnědé rtěnky. Hodily se k neutralizaci rtů a dodávaly jemný a přirozený dojem. Na druhou stranu i lesklé rtěnky měly své místo, takový broskvový třpytivý lesk dodával objem rtů.

Hlavní rysy

  • Tenké obočí – ženy často upravovaly své obočí pomocí pinzety, aby získaly tenkou a obloukovou linii.
  • Dramatické linky
  • Lesklé rtěnky – růžové, broskvové a lesklé nude barvy dodávaly rtům lesk
  • Stíny – výrazné a odvážné modré, fialové, zelené nebo růžové stíny byly v těchto letech velice oblíbené