Krása a módaMóda

Nejmodernější podzimní šaty: S čím a jak je nosit?

Nejmodernější podzimní šaty: S čím a jak je nosit?

S podzimem se módní trendy většinou odvrací od nápadných vzorů a jasných barev obvyklých pro letní oblečení a plynule přechází ke tlumenějším barvám kopírujícím klasické podzimní počasí. A nejinak tomu bude i letos – podzimu budou vládnout plné teplé barvy padajícího listí, nenápadné vzory a příjemné materiály, v nichž se budete cítit pohodlně i při deštivém počasí. Vedle kabátů a kalhot se letos budou nosit také šaty, zde je pár tipů, jak v nich vypadat podle poslední módy.

Jaké šaty vybírat pro letošní podzim

Zatímco letní kolekce letošního roku pracovaly s výraznými studenými barvami a šaty, které odhalovaly ramena, během podzimu se více zahalíme. Trendy budou tmavší nebo ostré teplé barvy a dlouhé rukávy.

Jakou barvu a materiál preferovat

Podzimní barvy zahrnují tradičně žlutou až okrovou, hnědou, oranžovou a červenou, všechny v teplých tlumených tónech. Pokud máte ráda pozornost, vsaďte na červenou až rudou barvu, která bude vládnout letošnímu podzimu. Velmi dobře pochodíte také se šaty v tmavých barvách s jemným bledým vzorem, ideálně drobné květiny nebo abstraktní geometrické vzory. Do chladného počasí je vhodné vybírat pohodlnější materiály, ideální je například splývavý úplet, vlna nebo pevnější plátno, ale také například flanel.

Jaké doplňky k šatům

K podzimní módě se zpravidla hodí masivnější doplňky s výrazným charakterem, ať už se jedná o šperky nebo šály či vkusnou čepici. Při výběru doplňků a kombinací je vhodné se primárně orientovat na jejich střih a délku – letošní podzim by měly ovládnout šaty se střihem do A, zavinovací či midi. U klasických jednobarevných úpletů rozhodně nic nepokazíte širokým páskem. Ideální doplňky jsou koženkové nebo z pevných nepromokavých materiálů, pro deštivější dny je vhodné sladit také deštník s horní vrstvou.

S čím šaty zkombinovat

Podzimní šaty se tradičně kombinují s kabátem, svetrem nebo bundou podle příležitosti. U delších šatů se délka opticky zmenšuje kratší crop bundou (například džínovou) nebo vestou a doplňují je polobotky. Pokud naopak potřebujete postavu prodloužit, je vhodné si na šaty obléct delší kabát se zapínáním pouze v horní úrovni. Kratší šaty s širší sukní je vhodné kombinovat s vysokými botami (kozačkami) a kratším kabátkem.