Krása

Nejlepší triky, jak se namalovat: 6 tipů pro perfektní vzhled

Nejlepší triky, jak se namalovat: 6 tipů pro perfektní vzhled

Všímáte si, že na některých ženách make-up perfektně drží celý den a jiným se po hodině začne slévat? Abyste vypadala perfektně, přinášíme vám nejlepší triky, jak se namalovat tak, abyste mezi ostatními ženami zazářila. 

1. Připravte svou pleť

Aby líčidla na pleti bezchybně držela, je třeba ji před nanášením make-upu důkladně očistit a hydratovat. Použijte hydratační sérum, krém nebo bázi pod make-up, která pleť vyrovná, vypne a zlepší přilnavost následně naneseného produktu. Před použitím krému se ujistěte, že je vhodný pod make-up. Tato informace bývá uvedena na obalu výrobku.

Žena v turbanu z ručníku hledící do zrcadla.

2. Zvolte vhodný odstín make-upu

Snad nejhorší je, když potkáte ženu, která má jinou barvu těla a obličeje. Velmi důležitým krokem při líčení je vybrat vhodný odstín make-upu, který pokožku sjednotí a splyne s pletí. Řiďte se pravidlem, že by na ženě nemělo být poznat, že je namalovaná. Make-up by měl být co nejpřirozenější a pouze zvýraznit přirozené rysy ve tváři nebo zakrýt nedokonalosti. 

3. Pořiďte si korektor

Korektor můžete použít s make-upem nebo bez něj. Díky němu zakryjete nedokonalosti ve tváři, jako je akné nebo například kruhy pod očima. Některé ženy mají tak krásnou pleť, že nedokonalosti zakrývat nemusí. V takovém případě jim korektor může posloužit jako rozjasňovač, který v oblasti očí vytvoří dramatický vzhled.

4. Vsaďte na přirozený pohled

Vyhýbejte se tvrdým barvám očních stínů, které jsou tmavé a nepřirozené. Zvolte raději neutrální barevné tóny, které oči rozjasní a zjemní. Na oči můžete nanést také jemné oční linky, které oči zvýrazní a upoutají pozornost okolí. V takovém případě vyberte ke svým očím vhodnou barvu linek. Hnědým očím prospívají barvy jako je modrá, fialová, zelená nebo černá. K zeleným očím pasují vínové, oranžové nebo hnědé oční linky. Modré oči zase rozjasní modré nebo černé linky.

5. Zvýrazněte křivky v obličeji

Mezi nejlepší triky, jak se namalovat, patří konturování obličeje. Jde o nanášení tmavšího hnědého odstínu na hrany obličeje, čímž můžete svou tvář opticky vytvarovat. Když nakonec líčení zafixujete tvářenkou, budete vypadat svěže a prostě fantasticky.

Žena nanášející tvářenku.

6. Nezapomeňte na rty

Pokud máte ráda výraznější rty, můžete použít konturovací tužku, kterou zvýrazníte jejich okraje. Na rty pak naneste rtěnku v odpovídající barvě. Dejte však pozor, aby byla rtěnka neslíbatelná. Pohled na ženu se rty obtáhnutými tužkou, kdy rtěnka je už dávno pryč, není příliš lichotivý. Pokud máte ráda větší přirozenost, na rty naneste pouze balzám nebo lesk na rty.