Móda

Nejlepší sukně pro léto 2023

Nejlepší sukně pro léto 2023

Letní prosluněné dny doslova vábí sukně z šatníku ven. Tento ryze ženský kousek si opravdu zaslouží vystavit na odiv celému světu. Jednak podtrhují ženskost, jednak do horkých dnů jsou naprosto ideální, neboť vynikají vzdušností a nositelce dopřávají volnost.

Nepodceňujte materiál. V létě hraje prim. Stálicí mezi letními materiály je len. Přírodní materiál, který skvěle saje pot a ochladí, ovšem má i nevýhodu – mačká se. Pro letní měsíce se skvěle hodí satén, madeira (lehká bavlněná látka s dírkovou výšivkou), bavlna, hedvábí a chambray (bavlněná látka připomínající denim)

Maxi sukně

Symbol léta. Léto bez sukně dlouhé až na zem by neproběhlo. Dlouhá sukně nabízí maximální pohodlí. Unosíte ji na festivaly, zazáříte s ním u moře, zpestříte město nebo třeba jen vyběhnete na procházku s dětmi. Nejlépe jí sluší jednoduché, jednobarevné tílko nebo tričko a boty bez podpatků, ideální jsou sandály nebo espadrilky.

Midi sukně

Sukně v této délce sahají do půlky lýtek. Mezi ženami stále panují obavy, že nelichotivě zkracují nohy. Jistě, pouzdrovou midi sukni skutečně doporučujeme pouze dlouhonohým gazelám, ale kolovou midi sukni zvládne každá postava. Pokud byste zatoužili po trochu odvážnější variantě, doplňte ji o crop top, nebo zvolte sukni s delším rozparkem.

Kolová sukně

Podobně jako maxi sukně nabízí nositelkám velkorysé pohodlí a volnost. Kolové sukně se objevují v mini délce, nejatraktivnější délka sahá ke kolenům, módní svět se neobejde ani bez délky do poloviny lýtek. Výběr je jen na vás.

Džínová sukně

Naprostý evergreen. Sukni z tohoto materiálu vlastní ženy napříč všemi generacemi i kontinenty. Pokud máte vš skříni starší kousek (i několik desetiletí), rozhodně se nebojte jej vynést, z módy jistě nevyšel. Pokud ovšem pokukujete po novém modelu, vybírat můžete opět s rozličných délek. A bonus na konec – využijete ji i mimo letní sezónu.

Plisovaná sukně

Jedná se o naprosto universální kousek, který sluší každé ženě. Nosí se jak v délce ke kolenům, v midi variantě, tak i v dlouhé variaci. Vypadají božsky jednobarevné i se vzorem. Využijete je na běžné nošení, ale i do společnosti, záleží pouze na doplňcích a obuvi, které k nim zvolíte.