Móda

Nejlepší šaty roku 2024: Jaké to jsou a jak je vybrat?

Nejlepší šaty roku 2024: Jaké to jsou a jak je vybrat?

Jaké jsou nejlepší šaty roku 2024, nemůžeme jednoznačně určit, protože vše záleží na subjektivním vkusu každé ženy. Záleží také na tom, k jaké příležitosti jsou šaty vybírány. Nicméně i tak pro vás máme několik tipů na šaty, které by vám v šatníku neměly chybět a na to, jak je správně vybrat.

Jaké jsou nejlepší šaty roku 2024

 • Malé černé šaty: Jedná se o elegantní módní kousek, který je vhodný k nejrůznějším příležitostem, jako je návštěva divadla, ale také například firemní večírek či pracovní schůzka. 
 • Šaty A-střihu: Tyto šaty jsou ušity tak, že se postupně rozšiřují odshora dolů. Výhodou je, že jsou vhodné pro nejrůznější typy postav, jsou elegantní a navíc velmi pohodlné. 
 • Večerní šaty: Jsou to šaty, většinou delší, které si můžete vzít například do opery nebo na romantickou večeři do luxusní restaurace. Zde není jasně určen střih nebo materiál. Výběr je tedy zcela na vás. 
 • Koktejlky: Koktejlové šaty se hodí mít, pokud se častěji účastníte akcí, které jsou poloformální. Tyto šaty bývají kratší a spíše obepínají tělo. 
 • Kancelářské šaty: Jak už samotný název vypovídá, jsou to šaty, které nosíte do práce. Pracujete v bance nebo například na úřadě? Jelikož se denně setkáváte s mnoha lidmi, je nutné, abyste šaty vyjádřila svou profesionalitu a reprezentovala daný podnik.  
 • Letní šaty: Tady není o čem polemizovat. Jedná se o módní kousek, který je lehký, vzdušný a elegantní. Na léto se hodí šaty spíše ve světlejších barvách a jemnějších vzorech. Nemusíte se bát například puntíků nebo květin.
 • Maxi šaty: Tyto šaty jsou nadčasové, stylové a můžete je kombinovat s krátkými saky nebo například džínovou bundou. Hodí se na letní slavnosti, ale také na večerní události.
Detail na dívku v puntíkovaných šatech stojící na poli.

Jak šaty vybrat

Výběr nejlepších šatů roku 2024 je závislý na několika faktorech, se kterými se seznámíte níže. Budete-li se řídit uvedenými radami, můžete si být jistá, že při výběru nešlápnete vedle. 

 1. Zvažte, na jakou příležitost šaty potřebujete. Formální akce vyžadují spíše delší šaty a u neformálních příležitostí se můžete obléct do kratších a pohodlnějších šatů. 
 2. Zamyslete se nad typem své postavy. Šaty by měly zdůrazňovat to, co je vaší předností a zakrývat to, na co upozorňovat nechcete. Vhodné jsou například šaty střihu A, které se rozšiřují směrem dolů, jsou pohodlné a vhodné pro většinu postav. 
 3. Vyberte správnou barvu a vzor k dané příležitosti. Jedná-li se o formální akci, určitě není vhodné, abyste přišla v duhových maxi šatech.
 4. Zvolte správnou délku šatů, a to tak, aby se hodila k události, na kterou se chystáte. Formální akce vyžadují spíše delší šaty, zatímco u těch neformálních se můžete trochu odvázat a zvolit kratší délku.
Žena v obchodě vybírající šaty.

Nejlepší šaty roku 2024 jsou takové, které vyhovují příležitosti, na níž se chystáte. Na neformální akce zvolte kratší a pohodlnější šaty v barvách a vzorech. Zatímco na formální akce se oblékněte do delších šatů v zemitějších barvách.