KrásaKrása a móda

Nejlepší oční krémy: kdy je ten pravý čas začít se o svou pleť kvalitně starat

Nejlepší oční krémy: kdy je ten pravý čas začít se o svou pleť kvalitně starat

V okolí očí je pokožka velmi tenká a také dosti namáhaná. Nachází se v ní jen malé množství kolagenu a neobsahuje téměř žádné mazové žlázy. Díky těmto faktorům se na ní projevují známky stárnutí mnohem dříve, než na ostatních částech obličeje.

Proč používat oční krémy?

Protože jsou vyvinuté pro speciální péči právě o oční okolí. Dodají hydrataci, ochrání, posílí, zpevní, vyhladí a podporují rychlejší mikrocirkulaci v okolí očí.

Tmavé kruhy pod očima se objevují jako následek nedostatku spánku, stresu, práce u počítače, nedostatku tekutin, genetiky nebo vlivu slunečního záření. Kvalitní oční krémy je pomáhají eliminovat.

Kůži udržují pevnou kolagen a elastin. Jejich produkce s přibývajícím věkem klesá. Kůže navíc začíná být suchá a křehčí. Vhodně zvolený oční krém dodá pokožce potřebnou výživu, hydrataci a podpoří právě tvorbu kolagenu. Tím pomáháte předcházet vzniku vrásek a ztrátě vody.

Kdy je čas začít oční krémy používat?

Vždy je důležitá prevence, takže s jejich používáním můžete začít co nejdříve. Do každodenní péče o pleť můžete oční krémy zařadit již od 25 let.

Na co se zaměřit při výběru vhodného očního krému?

Je-li oční krém kvalitní, dodá okolí očí dostatečnou hydrataci a projasní tmavé kruhy pod očima. Pleť pak bude pružná a bude mít mladistvý vzhled. Vybírejte takový oční krém, který bude přiměřený vašemu věku a potřebám vaší pokožky – jemné nebo hluboké vrásky, povadlé oční okolí.

V mladším věku nejsou vhodné oční krémy, které jsou radikálně liftingové. Pro mladší pleť jsou vhodné takové druhy, které dodají dostatečnou hydrataci. Ideální jsou ty, které neobsahují syntetiku a jsou na přírodní bázi.

Po 30. roce se začínají vytvářet první jemné vrásky. Oční krémy by měly obsahovat kyselinu hyaluronovou. Ta funguje preventivně proti předčasnému stárnutí. Dodá potřebnou hydrataci a pleť vypne.

Liftingové nebo anti-age krémy jsou vhodné pro věk 40 – 50 let. Ty nejen dokonale hydratují, ale také aktivním způsobem vyhlazují vrásky, pleť vypnou a působí proti nechtěným příznakům stárnutí.

Projevy únavy pomůže odstranit krém, který obsahuje vitamíny C a K, peptidy, aminokysleiny a proteiny. Retinol a kolagenová výplň jsou vhodnou volbou pro pleť s jemnými vráskami. Estrogen a progesteron pomáhá ve vyšším věku.