Krása

Nejlepší krémy proti vráskám pro ženy 40+: tyhle vyzkoušejte!

Nejlepší krémy proti vráskám pro ženy 40+: tyhle vyzkoušejte!

Co patří mezi nejlepší krémy proti vráskám pro ženy 40+ nemůžeme určit zcela přesně, protože každá žena by měla vybírat kosmetiku na základě typu své pleti a svých potřeb. Přesto můžeme vyzdvihnout několik složek, které by v krémech neměly chybět, pokud chcete udržet svůj obličej mladistvý, hydratovaný a s minimem vrásek. 

1. Retinol

Jedná se o formu vitamínu A, která podporuje obnovu buněk kůže. Retinol zpevňuje pleť a zlepšuje její strukturu. Navíc pomáhá vyplňovat vrásky a podporuje stimulaci kolagenu, který se v průběhu let z pleti postupně vytrácí. 

Detail na pleťové sérum v lahvičce.

2. Kyselina hyaluronová

Tato kyselina je důležitou složkou, v péči o pleť, která ji pomáhá hydratovat, vyplňovat vrásky a jemné linky, podporuje její pružnost a pevnost, pomáhá při hojení ran a má antioxidační vlastnosti. 

3. Peptidy

Jedná se o molekuly, které jsou složené z aminokyselin, jež jsou pro pleť významným pomocníkem. Podporují tvorbu kolagenu v pleti, redukují vrásky a jemné linky, zlepšují elasticitu pokožky, hydratují a působí jako antioxidant. Peptidy navíc pomáhají při snižování zánětu a podporují hojení ran. 

4. Vitamíny C a E

Tyto vitamíny jsou rovněž antioxidanty, stejně jako peptidy nebo kyselina hyaluronová. Chrání pokožku před poškozením volnými radikály a pomáhají redukovat jemné linky a vrásky.

Citrusy kolem krému s obsahem vitamínu C.

5. Koenzym Q10

Koenzym Q10 je doslova energií pro buňky. Působí jako antioxidant a chrání buňky před poškozením volnými radikály, které způsobují stárnutí pleti. Látka podporuje obnovu pokožky, chrání před UV zářením a zvyšuje tvorbu kolagenu a elastinu, což snižuje vznik vrásek a zlepšuje pevnost pleti. 

6. SPF

Mezi nejlepší krémy proti vráskám pro ženy 40+ patří ty, které obsahují SPF, tedy ochranu proti slunečnímu záření. Tato látka brání poškození kůže sluníčkem, což může být jednou z hlavních příčin urychlení procesu stárnutí pleti.