Móda

Nejlepší bundy pro seniorky: máte jednu z těchto 5 i vy?

Nejlepší bundy pro seniorky: máte jednu z těchto 5 i vy?

Je těžké říci konkrétně, jaké jsou nejlepší bundy pro seniorky. Jejich výběr totiž závisí na potřebách, zdravotním stavu a životním stylu každé z žen. Existuje však několik vlastností, které by správná bunda měla splňovat, pokud se v ní chcete cítit příjemně, pohodlně a hlavně v teple. 

1. Lehkost

Tyto bundy poslouží skvěle v době, kdy už není velká zima, ale stále je venku ještě chladno. Lehké bundy poskytují pohodlí ve větrném a deštivém počasí. Většinou obsahují také kapuce, díky kterým zabráníte nepříjemnému přístupu větru do uší a do oblasti tváře.

Starší pár na procházce v zimě.

2. Izolace

Hlavně v chladném období je nutné mít zimní bundu s dostatečnou izolací, která vás udrží v teple. Navíc takové bundy chrání také před větrem, který často míru chladu ještě zvyšuje. Chcete-li si užít krásnou zimu, poohlédněte se po módním kousku s pořádnou izolací. 

3. Více vrstev

Bundy 3v1 jsou módním počinem, který zahrnuje systém, kdy můžete nosit vnitřní a vnější vrstvu zvlášť, ale také obě vrstvy dohromady. Můžete se tak velmi rychle přizpůsobit vnějším podmínkám a cítit se stále v tom největším pohodlí. 

4. Délka

Pokud vás zamrazí pokaždé, co na zimu jen pomyslíte, pořiďte si dlouhou bundu, která zakryje nejen horní, ale také spodní část vašeho těla. Tyto bundy, pokud jsou ušity v zemitějších barvách, jsou vhodné k nošení také u příležitosti formálnějších akcí, jako je například návštěva divadla.  

5. Voděodolnost a větruodolnost

Starší lidé mají slabší imunitu, proto je velmi důležité neprochladnout. V zimních obdobích často fouká, prší a sněží, proto je důležité mít bundu, která vás ochrání před nepříznivým počasím.

Starší žena v zimní bundě s turistickými hůlkami v zasněžené krajině.

Nejlepší bundy pro seniorky ochrání každou ženu před nepříznivými povětrnostními podmínkami, před deštěm, sněhem i mrazem. Mohou být delší, kratší, s kapucí i bez ní, ale vždy pohodlné a hlavně hřejivé a dostatečně izolované.