Krása a módaVlasy

Nejhorší účesy: přešlapy z minulosti i z roku 2024

Nejhorší účesy: přešlapy z minulosti i z roku 2024

Móda je v čase proměnlivá, a to, co se lidem ještě několik desetiletí zpátky zdálo jako naprosto normální, je v současnosti vnímáno jako módní přešlap. A naopak. Platí to také pro účesy. Jenom v průběhu dvacátého století se objevilo hned několik účesů, které se těšily značné oblibě. Na ty je v dnešní době ale již nahlíželo skrz prsty. Jaké že to jsou?

Pohled do historie je neúprosný

Pohled do historie může být často až bolestivý. Jen si vzpomeňte, co jsme se učili na hodinách dějepisu. Například baroko provázela móda vysokých napudrovaných paruk. Jak by se asi současní lidé tvářili, pokud by se jejich kolega v práci objevil právě s jednou takovou na hlavě? A podobně se můžeme dívat i na účesy typické pro minulé století.

V té době jste mohli na ulici vídat muže i ženy s naondulovanými vlasy, a stejně tak byl běžný i účes zvaný mullet, který v České republice nechvalně proslavil slavný hokejista Jaromír Jágr. Oba tyto účesy přitom patří historii a v dnešní době je na jejich zastánce nahlíželo poněkud skrz prsty.

Kadeřnické faily

Nejhorší účesy nejsou ale jen ty, které neobstály v čase, ale jedná se často o kadeřnická selhání. Jsou to takové, které vznikly náhodou, omylem, a které si jejich nositel za žádnou cenu nepřál. Z takových „účesů“ je třeba se především poučit a dávat si pozor, jak na stříhání či používání holicího strojku, tak i na barvení, a především na odbarvování, které může snadno skončit velkou katastrofou.

Někdo si nedá poradit

Nutno však přiznat, že mnohé nejhorší účesy skutečně záměrně vznikly. Jedná se o ty, které si někdo nechal vytvořit s cílem odlišit se nebo být vtipný. Někteří jedinci si s radostí volí nevhodné barvy či střihy, nechávají na vlasech vyholit různé tvary či obrázky nebo se o své vlasy nestarají vůbec.