Krása a módaVlasy

Nejhorší účesy pro dlouhé vlasy: těmto se v roce 2023 vyhněte

Nejhorší účesy pro dlouhé vlasy: těmto se v roce 2023 vyhněte

Dlouhé vlasy mohou být nádhernou korunou ženskosti. Aby vypadaly zdravě a atraktivně, je potřeba zvolit vhodný účes. Některé úpravy navíc mohou vlasy vyloženě poškozovat. Na které účesy z dlouhých vlasů raději zapoměnte?

Trhané a přehnané vrstvení

Vrstvené účesy vám sice mohou dodat texturu a objem, ale všeho moc škodí. Vrstvení by mělo být nenápadné, aby se vrstvy prolnuly a splynuly v jeden celek. Pokud jsou vrstvy přehnané nebo trhané, vytvoří vzhled zubatých vlasů a rozbíjí jejich texturu včetně přirozeného vlnění.

Přerostlé neupravené vlasy

Mezi atraktivní účesy z dlouhých vlasů nepatří ani přerostlá kštice, která působí nedbalým a rozcuchaným dojmem. Pokud chcete své dlouhé kadeře nosit s hrdostí, musíte o ně řádně pečovat. Používání kondicionéru a občasné zastřižení roztřepených konečků by mělo být samozřejmostí.

Příliš utažené culíky 

Dlouhým vlasům rozhodně neprospějete vysokými a příliš utaženými výčesy, byť jsou praktické a slušivé. Výsledkem jejich dlouhodobého nošení mohou být přelámaná vlasová vlákna, a dokonce zvýšené vypadávání vlasů v oblasti čela a spánků. Abyste předešla poškození vlasů, nenoste tyto účesty celý den a na spaní si vlasy rozpusťte.

Infantilní kreace

Co vypadá rozverně na náctileté slečně, nehodí se pro dospělou a elegantní ženu. Nechte proto culíčky a copánky s pěšinou na týlu hlavy raději malým holčičkám. Vyhněte se také nošení infantilních barevných gumiček a sponek.

Vyholená část hlavy

Dobrou volbou není ani vyholená část hlavy včetně různých podholů. Účes nevypadá hezky, když je čerstvý, ani když vlasy odrůstají a trčí do všech stran. Naštěstí tento nelichotivý trend už vyšel z módy. 

Divoké barvy a výrazné ombre

Na dlouhých vlasech nevypadají dobře také příliš barevné styly včetně nápadného ombre. Byť je ombré populární trend, ne vždy se podaří. Obzvláště pokud si v domácím prostředí odbarvíte délky příliš výrazným odstínem, který na vlasech vytvoří drsný přechod. Stylisté se shodují, že je výrazné ombre jednou z nejhorších úprav dlouhých vlasů.