Krása a módaMóda

Nejlepší podzimní boty pro seniorky: Které zvolit na podzim 2023?

Nejlepší podzimní boty pro seniorky: Které zvolit na podzim 2023?

Dámy v letech by si měly obouvat především pohodlné boty, které jsou dostatečně stabilní. Mělo by se jednat o boty s dostatečně širokou stélkou, ideálně bez vyššího podpatku nebo jen s malým klínkem. Vhodná je obuv ortopedická, vyzkoušet mohou starší dámy i barefoot.

Boty na klínku nebo espadrilky

Potřebujete-li boty k sukni, k šatům nebo zkrátka na společenskou událost, volte raději obuv s klínkem. Boty na jehlových podpatcích nechte mladším ženám, nejsou dostatečně stabilní.

Pokud se vám i na klínku špatně chodí, věřte, že dnes si k sukni můžete obout i mokasíny nebo tzv. espadrilky. Espadrilky se vám budou navíc snadno nazouvat.

Kožené boty

Kožená obuv se skvěle hodí pro starší dámy. Je elegantní, nadčasová a dlouho vydrží. Bude-li se navíc jednat o kotníkový model, nohy a tělo to ocení. Chůze bude jistější, noha v botě stabilnější. Kotníkové boty doporučujeme zakoupit jak v praktické černé, tak v moderní hnědé barvě.

Toužíte-li po ozdobách, sáhněte po kožených botách s děrovaným vzorem. V chladnějších dnech pro změnu oceníte obuv, která je uvnitř opatřena teplým fleecem.

Tip pro vás: Kotníkové boty skvěle vyniknou s úzkými obepnutými kalhotami. Dávejte však pozor na to, že tento typ bot opticky zkracuje nohy.

Barefoot boty pro seniorky

Seniorky často mívají z barefoot obuvi obavy. Nevěří novým věcem, nechce se jim zkoušet něco, co neznají. Benefity barefoot obuvi jsou však velké. Barefoot boty jsou dostatečně široké, nehrozí tedy riziko puchýřů a otlaků. Nohy mají dostatek prostoru a mohou se dostatečně prokrvovat. Jelikož nohy pracují a prokrvují se, nehrozí, že by byly studené či ledové.

Barefoot boty jsou také dostatečně stabilní, nemají podpatek a těžiště člověka je ideálně umístěné. Díky flexibilní podrážce umožňují aktivní chůzi a zapojení všech svalů. V neposlední řadě jsou také o mnoho lehčí než klasická obuv.