KrásaMóda

Nejhorší podzimní šaty: Které kombinace raději vynechat?

Nejhorší podzimní šaty: Které kombinace raději vynechat?

Podzim může být náročný, pokud jde o výběr šatů a jejich správných kombinací. V ulicích už jsme spatřili nesčetně všemožných outfitů, kde hlavní roli hrály šaty. A viděli jsme i takové kombinace, kterým byste se měli raději vyhnout, abyste se vyvarovali módním faux pas nebo pocitu nepohodlí. Zajímá vás, jaké jsou nejhorší podzimní šaty a čemu se při jejich kombinování raději vyhnout?

Pozor na kotníkové tenisky k šatům

Kotníkové tenisky umí být stylovou volbou, ovšem nehodí se pro každého. Při nesprávné kombinaci délky šatů a kotníkových tenisek si můžete způsobit módní trapas, protože tenisky mohou opticky zkrátit nohy. Na pozoru by se měli mít zejména ty ženy, které mají od přírody krátké nohy.

Kotníkové tenisky k nevhodným šatům mohou opticky zkrátit nohy
Kotníkové tenisky k nevhodným šatům mohou opticky zkrátit nohy

Šaty a další vrstvy oblečení různých barev

Barvy hrají v našem každodenním oblékání významnou roli a je důležité vybírat takové kombinace, které k sobě ladí. Na podzim jsou oblíbené hlubší, teplé barvy, jako jsou odstíny hnědé, zelené nebo odstíny oranžové. Kombinace neslučitelných barev může působit nepřirozeně a nevkusně, proto volte pozorně, abyste nevypadala jako klaun.

Pozor na vzorované šaty a jejich kombinace

Kombinace různých vzorů je velmi odvážná módní volba, ale může být také riskantní. Pokud si nejste jisti, jak správně kombinovat vzorované šaty s dalšími vzory na oblečení, raději se vzorům vyhněte. Pokud se rozhodnete pro kombinaci vzorů, zvolte jednodušší a sladitelné vzory.

Vzorované šaty raději nekombinujte s dalším vzorovaným oblečením
Vzorované šaty raději nekombinujte s dalším vzorovaným oblečením

K šatům volte ¾ legíny nebo dlouhé s páskem pod chodidla

V podzimním období je vrstvení oblečení běžnou praxí, takže není nic špatného na tom vzít si pod šaty hřejivé legíny. Dejte si však záležet na výběru vhodné délky legín a zvolte buďto ¾ délku, nebo legíny s pásky pod chodidla, které zakryjí kotníky. Klasické legíny totiž obnaží kůži na kotnících, což může opticky narušit celkový vzhled outfitu a také vám tato chyba opticky zkrátí nohy.

  • Pozor na příliš mnoho vrstev: Při vrstvení se můžete snadno dopustit chyby tím, že budete vrstvit příliš mnoho kusů oblečení. Výsledkem může být nepohodlí a ztráta elegance. Raději volte pár kvalitních vrstev, které vám zajistí teplo a pohodlí.

Šaty s příliš mnoha ozdobami

Některé šaty mohou mít příliš mnoho ozdob, glitrů, třpytek a různých vzorů, což může působit chaoticky a nepohodlně. Obzvláště, pokud si takové šaty chcete obléknout do města na pochůzky nebo do práce. To opravdu není dobrá volba. 

Na podzim si k šatům neobouvejte sandály a už vůbec ne s ponožkama

Kombinace ponožek v otevřených botách je dlouho považována za módní faux pas a na podzim to platí dvojnásob. Když začne ochlazovat, měli byste si vybrat teplejší obuv. Sandály s ponožkami vypadají nejen nepřirozeně, ale rozhodně vám v chladných dnech nezajistí pocit pohodlí a nedodají potřebné teplo. Zvolte raději nějaké pohodlné plné boty, které udrží vaše nohy v teple a suchu.

Třpytivé šaty si raději nechte na párty
Třpytivé šaty si raději nechte na párty