KrásaKrása a móda

Nejhorší kosmetika roku 2023: 4 produkty, které vám škodí

Nejhorší kosmetika roku 2023: 4 produkty, které vám škodí

V dnešní době je na trhu s kosmetickými produkty nespočet značek a výrobků slibujících dokonalou pleť, zářivé vlasy a bezchybný vzhled. Bohužel ne každý kosmetický produkt na policích obchodů je pro naši pokožku a vlasy přínosem. Některé kosmetické výrobky obsahují látky, které mohou působit škody na našem zdraví. A protože je zdraví to nejcennější, co v životě máme, přinášíme vám rady a tipy, jaké kosmetice se letos vyhnout.

Škodlivé chemikálie

Mnoho kosmetických výrobků obsahuje škodlivé chemikálie jako parabeny, ftaláty a sulfáty. Tyto látky mohou způsobovat podráždění pokožky, alergické reakce a dokonce jsou spojovány s hormonálními poruchami. Vaše zdraví by mělo být vždy na prvním místě!

Mikroplasty

Mikroplasty jsou malé plastové částice, které jsou často používány v kosmetických produktech jako jsou peelingy na obličej, některé zubní pasty a také sprchové gely. Tyto částice mohou znečišťovat životní prostředí a mohou se dostat do našeho těla právě při používání kosmetiky. Začněte od dnešního dne číst etikety na výrobcích v drogerii a chraňte své zdraví.

Výrobky testované na zvířatech

Ano, je to tak. I v dnešní době stále mnoho kosmetických firem provádí testy svých výrobků na zvířatech, což je eticky i morálně nevhodné a často také předmětem mnoha diskuzí u nás i ve světě. Vyhněte se výrobkům od firem, které testují své produkty na zvířatech, pokud zastáváte názor, že kosmetika by se na nevinných zvířatech testovat opravdu neměla…

Micelární voda

Není to tak dávno, co micelární vody způsobily boom ve světě odličování make-upu, a to pro rychlé odstranění i voděodolného líčení. Ne vždy však rychlé znamená také dobré. Nespokojení uživatelé tzv. micelárek potvrzují, že jejich používání může vést k dermatitidám a dalším kožním problémům. Vše mají za následek micely obsažené v micelární vodě.