Krása a módaMóda

Košilové bundy a podzim 2023: Prostě to jde k sobě!

Košilové bundy a podzim 2023: Prostě to jde k sobě!

Košilové bundy jsou letos in. Radíme vám dobře: Oblékněte je dřív, než se z nebe začne snášet první sníh, pak už by vám v nich mohla být zima. Nejvhodnější doba na nošení těchto bund je právě teď. Proč? Košilové bundy většinou mají kostkovaný design a krásně ladí s barevným listím na stromech.

Košilová bunda

Košilová bunda se vzhledem a střihem podobá klasické košili, je však robustnější a tlustší. V některých případech není opatřena knoflíky, ale zipem. Tento typ bundy se většinou vyrábí v kostkovaném designu, seženete ale i bundy jednobarevné, které se více hodí do elegantnějších outfitů.

Tip pro vás: Košilové bundy můžete nosit v oversized střihu. Má to jednu výhodu. Oblečení lze vrstvit a pod bundu se obléknout tak, aby vám venku nebyla zima ani v chladných dnech.

Volnočasové i elegantnější outfity

Do volnočasového outfitu zakomponujete košilovou bundu velice snadno. Stačí obléknout džíny, natáhnout mikinu a na nohy obout tenisky. Dobře se bunda také nosí s pohodlnou teplákovou soupravou nebo v kombinaci se sportovními šaty.

Pokud ale rády chodíte oblékané v elegantním stylu, oblékněte si bundu klidně i ke společenským kalhotám či sukni. Vše pak doplňte třeba kloboukem nebo vlněnou šálou. Uvážlivě však volte typ bundy. Ta by měla být spíše jednobarevná a ideálně v nějakém neutrálním odstínu.

Shacket a jeho výhody

Už jste slyšeli pojem shacket (neboli shirt + jacket)? Jedná se o jakýsi módní hybrid. O kousek oblečení, který je něčím mezi vlněnou košilí a lehkou bundou. Shackets se nejčastěji vyrábějí z vlny nebo vlněné směsi, tudíž si můžete být jisté, že vás pěkně zahřejí.

Zdá se, že tento módní stylový kousek má největší slávu stále ještě před sebou. Pokud ale chcete, můžete ho obléknout a proslavit.