Krása

Nejhorší nehty od Vietnamců: na tohle si dejte v roce 2024 pozor

Nejhorší nehty od Vietnamců: na tohle si dejte v roce 2024 pozor

Na perfektně udržované ruce a nehty by si měla dávat pozor každá žena. Stejně, jako pleť nebo vlasy, jsou nehty známkou toho, že o sebe žena dbá a záleží jí na jejím vzhledu. Salony pro péči o nehty jsou mezi ženami stále více navštěvované. Pokud patříte k těmto ženám a navštěvujete salón, kde nehty dělají Vietnamci, měla byste si dát pozor na pár věcí, které vám pomohou předejít nejen zdravotním komplikacím. Toto jsou nejhorší nehty od Vietnamců. Na tohle si dejte v roce 2024 pozor.

1. Poškození nehtů a jejich okolí chemikáliemi

Nehtový salon vždy vybírejte podle recenzí uživatelů. Zkuste se podívat na internet, nebo se zeptejte žen v okolí, jaké mají s daným salonem zkušenosti. Někteří pracovníci v těchto salonech totiž nepoužívají kvalitní prostředky k úpravě nehtů. Takové chemikálie, které obsahují například nekvalitní odlakovače nebo laky, mohou nehty poškodit a způsobit jejich lámavost, suchost a podráždění nehtů i jejich okolí. 

2. Přílišné namáhání

Navštěvujete-li vietnamské nehtové salony až příliš často, můžete své nehty nadměrně namáhat. To může vést následně k jejich lámavosti nebo třepení. K Vietnamcům choďte maximálně 2x měsíčně. Je-li to možné, pouze 1x měsíčně, aby se nehty mohly po zásahu zregenerovat.

3. Infekce

Už na první pohled by měl být salón čistý a stejně tak by měly být čisté nástroje, se kterými pracovník nehtového salonu pracuje. Hygiena je zde velmi důležitá. Kontaminovaný pracovní prostor může způsobit infekci nehtů, včetně těch plísňových a bakteriálních, z které mohou vzniknout další vážné zdravotní problémy. Máte-li jakoukoliv pochybnost, zvolte raději jiný salon.

Detail na nářadí v nehtovém salonu používané na nehtu.

4. Bolest

Zjistíte-li, že pracovník nehtového salonu zachází s vašimi nehty neopatrně a vás to bolí nebo cítíte jiné nepohodlí, okamžitě odejděte. Návštěva salonu má být příjemným zážitkem, u kterého můžete relaxovat. Není důvod k tomu, aby vás cokoliv bolelo. 

5. Onycholýza

Patříte-li k milovnicím umělých nehtů, dávejte si pozor na to, abyste této možnosti nevyužívala příliš často. Nesprávné odstraňování a opakovaná aplikace umělých nehtů, může způsobit onycholýzu, což je nemoc, kdy se nehet odlepí od nehtového lůžka.

Tvorba umělých nehtů v salonu.

Toto jsou nejhorší nehty od Vietnamců. Na tohle si dejte v roce 2024 pozor. Pokud byste uvedené znaky přehlížela a navštěvovala dále konkrétní nehtový salon, kde vás práce s nehty bolí, víte o tom, že se tam používají nekvalitní a levné produkty, nebo že pracovníci dostatečně nedezinfikují pracovní prostor a své nástroje, mohla byste si zadělat na vážné zdravotní problémy.