Móda

Nejhorší kalhoty pro důchodkyně: nenosíte tyto 4?

Nejhorší kalhoty pro důchodkyně: nenosíte tyto 4?

Není jednoduché konkrétně určit, jaké kalhoty jsou nejhorší. Vše závisí na osobním vkusu každé ženy a například také zdravotních omezeních a životním stylu. Nejhorší kalhoty pro důchodkyně ale mají 4 společné vlastnosti, díky kterým je spolehlivě rozeznáte. 

1. Nevhodný materiál

Některé kalhoty mohou být ušité z hrubých látek, které štípou a škrábou. Navíc jsou neprodyšné a mohou způsobit přehřátí organismu a nadměrné pocení, které může zapříčinit vznik zdravotních problémů. Vybírejte vždy kalhoty, které jsou vám na dotek příjemné a ve kterých se cítíte uvolněně a komfortně.

Detail na ruku v kapse u kalhot.

2. Tuhost látky

Pokud nejsou kalhoty dostatečně elastické, nebudete se v nich cítit pohodlně, protože vám nedovolí volně se pohybovat. Jste-li ženou ve vyšším věku, poohlédněte se raději po kalhotách s elastickým pásem, který vám zaručí bezproblémový pohyb. 

3. Nevhodná barva a vzor

Důchodkyně jsou už dámy v letech, které by měly působit elegantně a kultivovaně. Pokud nepatříte k extravagantnějším typům, měla byste zapomenout na křiklavé barvy a výrazné vzory, které působí jako pěst na oko a leckomu by mohly přijít směšné. Vybírejte raději kalhoty v klidnějších barvách s jemnými nebo žádnými vzory podle svého vlastního vkusu. Nejdůležitější je, abyste se vy sama cítila ve svém oblečení úžasně. 

4. Nevhodný střih

Mezi nejhorší kalhoty pro důchodkyně můžeme zařadit ty, které mají nízký sed. Starší dámy preferují spíše vyšší pas, který zakrývá ledviny, které mohou snadno prochladnout a způsobit další závažnější zdravotní komplikace. Důležité je vybírat také kalhoty, které nejsou ani příliš těsné, ale ani ne moc volné. O volné kalhoty můžete snadno zakopnout nebo s nimi zavadit o jiný předmět. Příliš těsné kalhoty vás zase mohou škrtit, tlačit a způsobovat nepohodlí.

Kalhoty s volnými nohavicemi.

Takto můžete poznat nejhorší kalhoty pro důchodkyně. Nicméně ve výsledku záleží na osobních preferencích každé dámy. Různé ženy mohou mít naprosto odlišný vkus, proto vždy vybírejte kalhoty podle svých individuálních potřeb.