KrásaKrása a móda

Náušnice nahoru do ucha: 4 otázky, na které chcete znát odpověď

Náušnice nahoru do ucha: 4 otázky, na které chcete znát odpověď

Líbila by se vám náušnice nahoru do ucha, ale sužují vás obavy z bolesti nebo dlouhé rekonvalescence? Už dávno neplatí, že náušnice patří jen do ušního lalůčku a stále více z nás podléhá kouzlu ozdob i v jiných částech ucha. V dnešním článku vám přinášíme odpovědi na 4 důležité otázky, které vás určitě zajímají.

Náušnice nahoru do ucha: co byste měli vědět?

Pokud uvažujete nad pořízením náušnice nahoru do ucha, určitě vám hlavou běhají otázky týkající se nejen bolesti, ale třeba i ceny či případné délky hojení. Proto vám dáme odpověď na nejčastější z nich:

  • Jak moc to bolí?
  • Kolik to stojí?
  • Jak dlouho se to hojí?
  • Jaké náušnice jsou vhodné?

Otázka první: jak moc to bolí?

Otázka bolesti je čistě individuální věc. Někdo totiž bolest snáší lépe, jiný zase hůře. Náušnice nahoru do ucha se zpravidla aplikuje bez výraznějších bolestí – někdo dokonce říká, že nastřelení či propíchnutí ucha vůbec necítil. Jde o rychlý proces, který trvá opravdu jen krátce a nijak výrazně nebolí.

Otázka druhá: kolik to stojí?

Zde záleží na formě, kterou si necháte náušnice nahoru do ucha aplikovat. Ty formy jsou dvě – buď nastřelení, nebo propíchnutí. Tak či onak se cena pohybuje v rozmezí od 250 do 800 Kč a to včetně šperku z chirurgické oceli, který si po zahojení vyměníte za vlastní ozdobu.

Otázka třetí: jak dlouho se to hojí?

I rekonvalescence může být individuální záležitostí. Pokud se ranka po vpichu či nastřelení hojí bez problémů a bez komplikací, pak se rekonvalescence pohybuje v řádech 5 až 10 týdnů. Během této doby se ranka zcela zahojí, přičemž je samozřejmě důležité dbát na správnou péči a hygienu.

Otázka čtvrtá: jaké náušnice jsou vhodné?

Nevíte, jaké náušnice nahoru do ucha jsou vhodné? Možností pro výběr je hned několik. DO horní části ucha se aplikuje například:

  • helix
  • forward helix
  • industral
  • orbital