Krása a módaNehty

Nalakované nehty na nohou: trendy na léto roku 2024

Nalakované nehty na nohou: trendy na léto roku 2024

Nalakované nehty na nohou jsou tématem, které se pojí zejména k létu a letním dovoleným. V měsících, kdy trávíme většina času v uzavřených botách a ponožkách nikdo vaši pedikúru neocení, a proto jí mnoho lidí nevěnuje tolik pozornosti jako právě v létě.

Nalakované nehty na nohou

Upravené nehty na nohou jsou v dnešní době již zcela běžné a mezi pravidelné návštěvníky pedikúry již dávno nepatří pouze ženy. Muži si však obvykle nevolí barevné laky a spíše využívají možnost nechat si nehty zastřihnout a obrousit nevzhlednou ztvrdlou kůži na chodidlech.

Výběr barvy může být oříšek

Nehty na nohou odrůstají podstatně pomaleji než ty na rukou. Jestliže gel lak na rukou vydrží i měsíc, pak na nohou počítejte si mnohem delším časovým obdobím. I proto je tak obtížné vybrat si barvu. Své nohy sice nemáte před očima tak často jako ruce, lak na nehtem na nohou vám však může vydržet klidně i trojnásobně dlouhou dobu.

Můžete si zvolit nude barvu nebo se trochu odvázat a vybrat něco výraznějšího. Trendem letošního roku je nádherná barva Viva Magenta, která se nosí zejména v kombinaci s mentolovou. Co tedy vyzkoušet podobnou barevnou kombinace?

Umělé nehty na nohou mohou představovat problém

Nehty na nohou sice odrůstají pomaleji, jelikož ale většina z nich nosí po většinu dne uzavřenou obuv, není nijak žádoucí, abychom měli nehty delší. A přitom někteří lidé, kteří mají plochu nehtů na nohou malou, si kvůli hezky vypadající pedikúře nechávají nehty příliš dlouhé. To jim pak může způsobovat problémy od diskomformu přes puchýře až po závažnější poškození nehtů.

Nalakované nehty na nohou k létu patří a není důvod se jim vyhýbat. I v tomto případě je však vhodné upřednostnit své zdraví a neriskovat zbytečně jen kvůli krásnějšími dojmu.