Krása a módaNehty

Gelové nehty: třpytky do ztracena zvládnete i sama doma!

Gelové nehty: třpytky do ztracena zvládnete i sama doma!

Gelové nehty a gel lak jsou trendem poslední doby. Přestože ještě několik let nazpátek byly tyto způsoby tvorby manikúry téměř výhradně doménou profesionálních salónů, v současnosti si stále více žen dopřává domácí péči. To je umožněno podstatným rozšířením produktů, které jsou pro domácí manikúru na trhu dostupné.

Zdobené gelové nehty

Třpytky do ztracena vypadají efektně, zvládne je ale každá šikovnější „amatérská nehtařka“. Navíc k tomuto způsobu zdobení není zapotřebí ani žádné speciální vybavení nebo dovednosti. S jistou dávkou cviku si proto hravě uděláte manikúru i na pravé ruce.

  • Nikdy nepřeskakujte manikúru
  • Příprava nehtu
  • Základní barva

Je důležité, abyste vždy věnovali pozornost a péči manikúře. Tvar nehtů je totiž tím, co často odlišuje precizní profesionální nehty a ty amatérské, doma vytvořené. Je nutné zatlačit nehtovou kůžičku pomerančovým dřívkem, upravit tvar a jemně zdrsnit pilníkem i celý povrh nehtu. Tento postup zajistí, že vám manikúra zůstane dlouho krásná.

Poté nehet odmastěte, aplikujte nail prep a následně primer, abyste zvýšili výdrž vaší manikúry. Naneste base coat a nechte podle návodu zapéct v UV/LED lampě. Dále můžete přejít k barevné vrstvě. Podle barvy třpytek si zvolte vhodnou barvu podkladového laku. Barevnou vrstvu naneste jako obvykle a nechte znovu zapéct.

Na řadě je zdobení!

Přejít ke zdobení můžete ve chvíli, kdy máte hotové základní gelové nehty. Třpytky do ztracena se nanáší dvěma způsoby. Buďto můžete použít štěteček nebo třpytky na nehet sypat. Použití štětečku je ovšem jednoduší.

Aby třpytky držely, naneste na nehet v tenké vrstvě průhledný gel. Nejvíce třpytek aplikujte na špičku nehtu a postupně jich ubírejte. Efektu „do ztracena“ dosáhnete tím, že budete stále postupovat od špičky směrem k nehtovému lůžku. Jak vám bude na štětečku zůstávat méně třpytek, bude se jich méně „lepit“ i na nehet. Manikúru dokončete jako vždy kvalitním top coatem a nechte zapéct v UV/LED lampě.