Další

Jak roztáhnout boty ve špičce: 5 způsobů jak roztáhnout boty bez bolesti

Jak roztáhnout boty ve špičce: 5 způsobů jak roztáhnout boty bez bolesti

Koupili jste si nové boty, ale stačilo pár kroků v nich a váš obličej se začal kroutit bolestí? Přemýšlíte, jak roztáhnout boty ve špičce, aniž by vás to stálo další bolestivé mučení? Známe 6 způsobů, které určitě můžete vyzkoušet.

5 způsobů, jak roztáhnout boty ve špičce

Tyto metody se vám budou hodit nejen pro případ, kdy budete potřebovat roztáhnout botky ve špičce, ale i celkově. Zkusit můžete některý z následujících způsobů:

  • Mokré noviny
  • Tlusté ponožky
  • Oves
  • Slupka od brambor
  • Alkohol ve spreji

Dejte do špiček bot mokré noviny

Hledáte-li způsob, jak roztáhnout boty ve špičce, nacpěte do nich mokré noviny. Snažte se jich tam napěchovat tolik, kolik jenom půjde. Pozor ale na to, abyste pěchování mokrých novin do bot nenarušili tvar boty. Noviny nechte v botách uschnout.

Oblečte si tlusté ponožky a boty nahřívejte

Navlékněte si na nohy huňaté tlusté ponožky, vklouzněte s nimi do bot a boty nahřejte fénem. Potom se v nich doma několikrát projděte a postup takto opakujte třeba i 5x.

Naplňte špičku bot ovsem

Po vzoru našich babiček můžete nové boty naplnit ovsem. Babičky si se vším uměly poradit, proto i moc dobře věděly, jak roztáhnout boty ve špičce. Naplňte boty ovsem (lze použít i jiná obilovina) a poté oves zalijte vodou. Nechte působit přes noc, kdy obilovina zvětší svůj objem díky vlhkosti a špičku bot roztáhne.

Vložte do bot slupky od brambor

Dalším ze způsobů, jak roztáhnout boty ve špičce, je strčit do bot slupky od brambor. Nechte ji tam přes noc a dbejte přitom na to, aby bylo bramborových slupek v botě dostatek – ideálně aby vyplnily celý prostor špičky. Ráno slupky vysypte.

Zkuste alkohol ve spreji

Vezměte lahvičku s rozprašovačem a z poloviny ji naplňte vodou, z druhé poloviny alkoholem. Tuto směs poté nastříkejte na botu a nechte 20 minut působit. Je důležité mít přitom botu po celou dobu obutou – proces můžete několikrát opakovat.