Krása a módaVlasy

Mikádo pro seniorky: hodí se i v pokročilém věku?

Mikádo pro seniorky: hodí se i v pokročilém věku?

Mikádo je díky snadné údržbě oblíbeným účesem mnoha žen i z řad známých osobností. Jen pro příklad jmenujme herečky Cameron Diaz, Reese Witherspoon či módní ikonu Victorii Beckham. Je mikádo vhodné i pro starší dámy a jaké jsou jeho možnosti?

Mikádo nebo bob?

Mikádo, nazývané také bob, je střih o délce nejčastěji k čelisti, nejvýše však po ramena. Vlasy přitom nemusí být zastřiženy do stejné délky. Variant existuje několik – tupé, asymetrické, “do podkovy”, s ofinou, s patkou… Boby různých stylů jsou moderní a u žen velmi oblíbené. Hodí se také pro starší dámy?

Jaké přináší výhody?

Mikádo přináší svým nositelkám řadu výhod. Jedná se o praktický a stylový účes, který nevyžaduje přílišnou péči. Navíc je zcela vhodný pro všechny typy vlasů, od jemných a řídnoucích přes rovné nepoddajné až po kudrnatou a hustou kštici. Výhodou mikáda je také jeho variabilita – takže si můžete vybrat z řady střihů ten, který bude co nejvíce lichotit vašemu obličeji. Díky těmto vlastnostem je mikádo ideální volbou pro ženy všech věkových kategorií, včetně seniorek.

Jaký zvolit střih?

Mikádo existuje v mnoha délkách, od krátkého v délce ke špičce nosu až po dlouhé dosahující těsně k ramenům. Pokud se nechcete rozloučit s delšími vlasy, zvolte dlouhou variantu (tzv. lob), který sluší snad každé ženě. Dámám s hranatým obličejem lichotí asymetrický bob a bob s patkou na jednu stranu. Naopak kulatým obličejům více prospěje vyhlazené mikádo s pěšinkou uprostřed. Ženy s oválným obličejem, který je opticky vyvážený, mají ve výběru střihu volnou ruku.

Mikádo u seniorek – ano nebo ne?

Sečteno a podtrženo: pokud jste starší dáma, která uvažuje o novém elegantním účesu, zvolte mikádo. Jedná se o nadčasový, lichotivý a téměř bezúdržbový účes.

Tip na závěr: Vyzkoušejte italský bob, který si pohrává s délkou a texturou vlasů. Tím dodá vlasům objem a vám ležérní vzhled. Italský bob charakterizuje sestřih po úroveň čelisti s lehce sestříhanou přední částí vlasů. Požadovaný objem se podpoří vhodným vlasovým produktem.