Krása a módaMóda

Nejhorší podzimní oblečení 2023: Těmto kouskům se vyhněte

Nejhorší podzimní oblečení 2023: Těmto kouskům se vyhněte

Ne všemi výstřelky z přehlídkových mol oslníte v běžném životě. Čemu se letos vyplatí vyhnout a čím tyto modely nahradit?

Oversized saka

Oversized styl se v posledních letech těší velké popularitě. Rčení “všeho s mírou” však v tomto případě platí dvojnásob. Letošní podzim si raději odpusťte přehnaně velká saka a kabáty, která opticky nabourávají siluetu postavy. 

Náš tip: Pokud oversized střihy, tak umírněně. Pro vyrovnání praporců doplňte oversized vršek přiléhavým spodním dílem a naopak. 

Modely z laciného saténu

Satén je nádherný materiál, který dodává halenkám a šatům vzhled luxusní elegance. Pozor si ale dejte na laciné napodobeniny a nekvalitní satén, který se mačká a působí obnošeně. 

Náš tip: Jestliže nechcete investovat do kvalitního saténu, zkuste jiné materiály. Klíčovým trendem této sezóny jsou metalické tkaniny.

Zvířecí potisky

Oblečení se zvířecím potiskem nebo z hadí kůže má své fanynky i odpůrkyně. Celoplošné zvířecí potisky, například na kabátech či kalhotách, si ale tento podzim odepřete. 

Náš tip: Zvířecí vzory nemusíte ze šatníku zcela vyřadit, ale omezte je jen na doplňky, jako například boty nebo kabelku.  

Kabáty až k podlaze

Na módních přehlídkách pro sezónu podzim/zima byla k vidění řada dlouhých kabátů s lemy až v podlaze. Když si něco oblíbí návrháři, neznamená to, že musíte i vy. Dlouhé kabáty nejsou lichotivé a o praktičnosti v případě mokra a bláta ani nemluvě.

Náš tip: Chcete-li nosit dlouhý kabát, zvolte lichotivý střih v délce do půlky lýtek nebo ke kotníkům.

Přehnané kapsáče

Cargo kalhoty jsou jedním z nejsilnějších trendů letošního jara. Nutno podotknout, že praktické kapsy na dámském oblečení jsou jen vítány. Nic se ale nesmí přehánět. Na modely s kapsami, do kterých by se vešla i svačina, raději zapomeňte.

Náš tip: Dopřejte si kapsy v decentní míře. Kapsy nesmí být natolik nápadné, že odpoutají pozornost od zbytku outfitu. 

Jen punčochy

Ano slyšíte správně! Z přehlídkových mol přejaly některé odvážné duše trend punčoch bez sukní a kalhot. Nejspíš by vás ani nenapadlo toto vyzkoušet, ale kdyby přeci jen, tak nápad rychle pusťte z hlavy.