Krása

Melíry do hnědých vlasů v roce 2024: 7 tipů podle odstínů

Melíry do hnědých vlasů v roce 2024: 7 tipů podle odstínů

Pokud chcete dát svým hnědým vlasům trochu více života a stylu, měla byste vyzkoušet melíry. Při správném provedení má melír schopnost změnit vzhled vašich vlasů tím nejlichotivějším způsobem. Stačí jen vybrat správný odstín melíru. 

Podle odstínu vaší základní hnědé barvy můžete vybírat například z těchto melírů:

  • teplá blond
  • karamelové odlesky
  • přírodní hnědé melíry
  • Tmavě hnědé vlasy se středně hnědými odlesky
  • Středně hnědé vlasy s blond a červenými odlesky
  • Hnědé vlasy se studenou blond
  • Hnědé vlasy se zlatými odlesky

Teplá blond

Teplá blond je sytý odstín, který obsahuje červené nebo oranžové podtóny a dodá vašim vlasům šmrnc. Tato barva vaše vlasy zesvětlí jemně a přirozeně tak, jako by byly vyšisované sluncem.

Karamelové odlesky

Pokud hledáte způsob, jak zesvětlit a rozzářit hnědé vlasy tak, aby vypadaly co nejpřirozeněji, zkuste hnědou v barvě karamelu. 

Přírodní hnědé melíry

Do hnědých vlasů můžete přidat také o melír, který bude o něco světlejší než vaše přirozená barva vlasů. Přidávají se do vlasů, aby je zesvětlily, ale také vytvoří kontrast. Pro přirozený vzhled zvolte barvu, která je pouze o jeden nebo dva odstíny světlejší než vaše kořínky.

Tmavě hnědé vlasy se středně hnědými odlesky

Chcete-li vytvořit ve vlasech, které mají nejtmavší odstín hnědé, menší kontrast, zvolte spíše středně hnědý odstín melíru než blond. Kombinace bude jemnější a lépe splyne, takže získáte přirozený vzhled. 

Středně hnědé vlasy s blond a červenými odlesky

Středně hnědé vlasy vypadají skvěle v kombinaci se světlejšími i tmavšími odstíny. Středně hnědé vlasy zkuste zkombinovat s červenými a blond melíry. 

Hnědé vlasy se studenou blond

Studená blond je odvážnou volbou a vyžaduje trochu péče navíc, abyste místo studeného odstínu blond neměla blond se žlutými odlesky. Skvěle se bude hodit ke odstínům hnědé, které mají studený podtón.

Hnědé vlasy se zlatými odlesky

Zlaté melíry jsou směsí teplých odstínů, které vašim vlasům dodají přirozený lesk. Skvěle se hodí do letních měsíců, ale to neznamená, že byste si nemohla zlatavý melír dopřát i v zimě.