KrásaKrása a móda

Tvar umělých nehtů: 6 typů v roce 2024, mezi kterými si můžete vybrat!

Tvar umělých nehtů: 6 typů v roce 2024, mezi kterými si můžete vybrat!

Jaký tvar umělých nehtů bude právě pro vás tím pravým? Každý z nás má trochu jinak tvarované prsty, proto také každému z nás bude slušet něco jiného. Poznejte tvary umělých nehtů a vyberte si mezi nimi ten, který vám dokonale padne.

Jak vybrat tvar umělých nehtů a co je vlastně k mání?

Přemýšlíte nad umělými nehty? Ještě než začnete vybírat jednotlivý design, prohlížet si různé nápady a hledat inspiraci na zdobení, musíte mít jasno v tom, jaký tvar umělých nehtů si necháte udělat. Existují tyto typy tvarů:

  1. Oválné
  2. Krátké kulaté
  3. Hranaté
  4. Dlouhé hranaté
  5. Mandlové
  6. Stiletto

Oválné nehty

Univerzální tvar, který je vhodný úplně pro všechny. Mimo to se považuje za velmi elegantní, potřebuje však trochu delší nehty. Vhodné jsou v tomto případě výrazné barvy, nebojte se křiklavé červené ani sytě zelené.

Krátké kulaté nehty

Pokud máte dlouhé prsty, s tímto tvarem umělých nehtů se vám podaří je opticky trochu zkrátit. Krátký kulatý tvar umělých nehtů je také ideální pro ženy, které vědí, že by jim dlouhé nehty překážely, nebo by se s nimi jednoduše necítily. Co se barev týče, vhodné je vše od pastelových až po sytě výrazné odstíny.

Hranaté nehty

Jste-li majitelkou štíhlých prstů a úzkých nehtů, je pro vás ideální hranatý tvar umělých nehtů. Hranatému tvaru velmi sluší tmavé barvy, doporučujeme také geometrické zdobení.

Dlouhé hranaté nehty

Ty jsou naopak vhodné pro ženy mající krátké prsty. Pokud navíc patříte k ženám, kterým se líbí dlouhé nehty, a umíte s nimi v životě fungovat, jděte do nich a neváhejte. Nejvíce vám bude slušet černá a šedá, dlouhé hranaté nehty vypadají krásně v matném provedení.

Mandlové nehty

Opět se jedná o univerzální tvar vhodný úplně pro všechny. Mandlový tvar umělých nehtů vypadá moc pěkně, jemně a elegantně. Slušet mu budou nude odstíny a přirozenost.

Stiletto

Posledním typem je stiletto, ideální pro ty z vás, které nehty berete jako módní doplněk a chcete se jednoduše blýsknout. Tahle délka i tvar nehtů snesou výrazné zdobení, třpytky, kamínky a podobně. Výstřednosti se meze nekladou.