Majitelky hnědých vlasů zpravidla okolo padesátky volí jejich zesvětlení pomocí melíru. Světlejší pramínky vlasů totiž zjemňují kontury obličeje a vzhledu dodávají mladistvý vzhled. Melírované hnědé vlasy si ale mohou dovolit i mladší ročníky. Pro jakou typ melíru se rozhodnout?
Co je to melír
Melír je speciální barvení vlasů, kdy se obarví jen část vlasů, zpravidla v malých pramenech. Touto technikou lze docílit přirozenějšího vzhledu vlasů a podtrhnutí jejich zbarvení.
Účes působí jemněji a platí to i pro melírované hnědé vlasy. Jestliže se pro melír rozhodnete, vaše vlasy by měly být zdravé a silné. Melír na zeslabených a poškozených vlasem nemusí dopadnout nejlépe.
V čem tkví výhody melíru
Velkým plusem melírování je, že se hodí prakticky pro každý typ vlasů. Můžete si ho nechat udělat na krátký i dlouhý účes. Dalšími výhodami jsou:
- Zakrytí šedin – melír pomáhá schovat první šedivé vlasy
- Řeší problém s mastnými vlasy – mastí-li se vám hodně vlasy, melír tomu dokáže významně zabránit
- Dodání objemu – i jemným vlasům dodá dobře udělaný melír potřebný objem.
Jaký melír na hnědé vlasy
U melírování hnědých vlasů máte několik možností, které lze vyzkoušet. Klasikou je světlý melír, jenž vznikne odbarvením několika pramenů vlasů. Ty následně tmavé vlasy opticky zesvětlí. Vhodné je přitom pohlídat barvu melíru – stříbrná může být až moc světlá.
Sázkou na jistotu je červený melír na hnědých vlasech. Tato kombinace působí elegantně, a když si ho necháte udělat na krátkých vlasech, tak i extravagantně.
Barevný melír si obvykle nechávají dělat mladší ženy a dívky. Některá volí zelenou a fialovou barvu, aby se odlišila od davu. Tento melír využívá techniku s použitím alobalu, do kterého se jednotlivé barvené prameny vlasů zabalí.
I když je možné zvládnou udělat melír doma, není nadto nechat melírování hnědých vlasů odborníkům v kadeřnictví.