Krása

Mastné vlasy? 5 tipů pro správnou péči

Mastné vlasy? 5 tipů pro správnou péči

Mastné vlasy jsou odvěkým problémem spousty žen. Hormonální změny, léky, dědičnost, ale také nesprávná péče mohou mít za následek nadměrnou tvorbu mazu. Dnes se podíváme, jak se o vaše vlasy starat, abyste se mastnoty zbavili. Pamatujte si však, že změna nebude patrná okamžitě a pro trvalé zbavení se mastnoty vlasů je potřeba investovat čas a energii.

Neumývejte své vlasy každý den

A ani každý druhý den. Ačkoli nárazově umytí vlasů pomůže, na druhý den je mastnota ihned zpátky a mnohem horší. Jestliže se chcete zbavit mastných vlasů, umývejte je zhruba jednou za 4 dny, vyvarujte se zbytečně velkému množství šamponu a především používejte kvalitní kosmetiku.

Nenanášejte kondicionér na kořínky

I dobře vymytý kondicionér z kořínků vlasů je zanechává mastné. Obzvláště pokud máte často zacuchané vlasy, nejspíš jste si zvykli aplikovat kondicionér stále výš a výš, až téměř ke kořínkům, aby se vlasy snadněji rozčesávaly. To je ovšem chyba. Kondicionér aplikujte pouze na konečky vlasů tak, ať se neblíží vlasové pokožce.

Zábaly z jablečného octa

Populární metoda na mastné vlasy jsou zábaly z jablečného octa. Ten zkrátka v poměru 1:1 smíchejte s vodou a aplikujte na celou délku vlasů. Nechte zábal na vlasech asi půl hodiny a poté spláchněte chladnou vodou a umyjte šamponem jako obvykle. Při pravidelném opakování jednou týdně se dostaví nepřehlédnutelné účinky.

Suchý šampón v roli zachránce

Vzhledem k tomu, že se vaše vlasy nadměrně mastí, ale vy je nesmíte každý den umývat, jistě oceníte suchý šampón. Pochopitelně, ani s tím se to nesmí přehánět, ale jestliže si jej ráno dáte trochu na vlasy, abyste se cítili čistěji a pohodlněji, bude vaše cesta za zdravými vlasy mnohem snadnější.

Nesahejte si do vlasů

Nečistoty a bakterie, které máme všichni každý den na rukou, se dotykem přenášejí do vlasů. Ty pak mají zvýšenou potřebu tvorby mazu, tudíž se rychleji mastí. Proto je důležité, abyste co nejvíce omezili sahání si na vlasy a před manipulací s nimi si ruce vždy pečlivě umyli.

Další tipy na péči o mastné vlasy:

  • Vyhněte se sladkým a tučným jídlům
  • Používejte šampony bez silikonů
  • Omezte používání gelu či laku na vlasy
  • Vlasy nefénujte, suště je přirozeně
  • Pravidelně čistěte své hřebeny, gumičky a skřipce