Krása

3 zaručené triky na make-up pro ženy s brýlemi

3 zaručené triky na make-up pro ženy s brýlemi

Nosíte brýle a nevíte, jak se správně nalíčit? Poradíme vám, co musíte udělat, aby se vaše řasy nedotýkaly skel brýlí i jak svůj make-up brýlím přizpůsobit. Díky naším tipům budete krásná s brýlemi i bez nich.

1. Líčení očí dle tvaru a barvy brýlových obrouček

V první řadě si pozorně prohlédněte své brýle. Důležité je nejen to, jaký mají tvar, ale i jak silné jsou jejich obroučky nebo jakou barvu mají. Máte-li brýle černé a výrazné, je z poloviny vyhráno. Tato barva se totiž hodí k jakýmkoliv stínům a očním linkám. V případě barevných obrouček už musíte být opatrnější. Výrazné obroučky vždy lépe fungují s neutrálními barvami očních stínů.

Obecně platí také to, že silnější a výraznější obroučky je vhodné kombinovat spíše se světlejším líčením, jemné obroučky pak s výrazněji nalíčenýma očima.

2. Krátkozrakost versus dalekozrakost

Jste-li krátkozraká, brýle vaše oči opticky zmenšují. Oči se snažte líčením zvýraznit a zvětšit. Můžete zkusit použit světlejší stíny do vnitřního koutku očí, rozjasňovač a také výraznou řasenku, která dodá vašim řasám na objemu. Nemusíte se bát použít ani výraznější rtěnku.

Brýle s korekcí dalekozrakosti pak oči spíše zvětšují. Volte tedy spíše tmavé stíny a oční linky. Vyzkoušet můžete i kouřové stíny, které vaše oči opticky zmenší. Řasenku používejte s citem.

3. Trik s řasami a obočím

Pokud při nanášení řasenky zjistíte, že se vám řasy otírají o brýle, natočte je. Díky tomu je od brýlí udržíte dostatečně daleko. Používejte spíše řasenky, které řasám dodávají objem, nikoliv délku.

Brýle vždy přitahují pozornost k obočí, tudíž ho mějte upravené. V ideálním případě by vaše obočí mělo být nad rámečky brýlí. Pozor, nikdy neprotahujte obočí za hranu obrouček.