Další

5 tipů roku 2024 na úspěšné randění po 50

5 tipů roku 2024 na úspěšné randění po 50

Že láska kvete v každém věku, o tom není pochyb. Proto není důvod, aby vám věk diktoval, zda máte nebo nemáte začít randit. Pokud se vám chce, tak do toho! I v padesáti lze najít spřízněnou duši. A ta je nejlepším lékem proti samotě. Jak ale na to?

1. Důvěřujte sami sobě i ostatním

Randění v padesáti se může maličko odlišovat od randění, na které jste byli zvyklí ve dvaceti nebo třiceti letech, v podstatě je to ale úplně stejné jako s jízdou na kole. Ta se taky nezapomíná. Věřte si a nezapomínejte věřit ani svému okolí. Možná vám při seznamování brání strach, že někomu naletíte. To je pochopitelné. Většina lidí v padesáti je už někde jinde. Má majetek a více peněz, a proto mohou být snadným terčem pro podvodníky. Kdo ale říká, abyste svému milému/své milé ihned sdělovali pin k vaší kartě?

2. Nesnažte se za každou cenu přizpůsobovat se moderním trendům

Randění v padesáti s sebou může  přinášet strach z nových věcí, například ze seznamovacích aplikací a sociálních sítí obecně. Jasně, že mít Facebook a jiné aplikace je pro řadu uživatelů dnes už standardem. Vždyť nás spojují s naší rodinou a přáteli. Pokud ale těmto modernostem neholdujete, nenuťte se do toho. Naopak se zkuste seznamovat po staru – neseďte doma a navštěvujte místa, kde se může vyskytovat i vaše nová láska. Třeba právě touto cestou narazíte na někoho, kdo pojede na stejné vlně. A vy se nemusíte zatěžovat něčím, co vám není blízké.

3. Na svého partnera mějte reálné nároky

I v padesáti můžete při randění dělat tu samou chybu, kterou jste dělali ve dvaceti, a to takovou, že budete mít na svého partnera přehnaně vysoké nároky. Princ na bílém koni existuje hlavně v pohádkách. To ale neznamená, že jím nemůže být školník, kterého každý den potkáváte ve vašem zaměstnání. Jen je možná potřeba slevit z vašich představ a nevybírat si tolik. 

4. Otevřete se novým možnostem

Čekáte na lásku zavření doma? Pokud nechcete začít randit zrovna s vaším pošťákem nebo paní doručovatelkou, tak si o setkání s vaší velkou láskou nedělejte přílišné naděje. Je potřeba otevřít se novým možnostem, a to znamená vystoupit ze své komfortní zóny. Vyrazte ven, i přesto, že jste na to dosud moc nebyli. Založte si účet na seznamce i přesto, že máte obavy. Je potřeba dělat věci jinak, aby se to začalo odvíjet jinak.

5. Buďte sami sebou

Po padesátce si užijte ten luxus, že už více méně víte, kým jste a co chcete. S tímhle jste ve dvaceti nejspíš pracovat nemohli. I při randění po 50 zůstaňte sami sebou. Protože jedině autenticita přitáhne vaši správnou polovičku.