Vlasy

10 trendů pro úpravy vlasů roku 2024

10 trendů pro úpravy vlasů roku 2024

My všechny si své vlasy hýčkáme, protože díky správnému účesu dokážeme vyjádřit nejen naši náladu. Umíme totiž náš účes přizpůsobit i důležitým událostem. Po přečtení tohoto článku objevíte trendy pro všechny délky vlasů a nezáleží na tom, zda jste blondýna nebo bruneta – trendy jsou totiž letos v každém odstínu barvy!

Krátké střihy

V tomto roce budou velmi oblíbené kratší sestřihy vlasů a očekává se, že budou i nejžádanějšími účesy v kadeřnických salónech.

Bob a bixie

Nejvýraznějším trendem však bude účes, který potřebuje trochu více odvahy (v případě, že jste doteď byly majitelkou dlouhých kadeří) – jedná se klasický bob nebo bixie (spojení pixie účesu a bobu).

Tyto kratší střihy kadeří nejsou časově náročné na úpravu, což je jedna z jejich největších výhod. My milujeme tzv. tupý bob.

Červené odlesky

Vlasy letos ovládnou červené tóny. Jestliže máte tmavou barvu vlasů, přejděte na červenohnědou nebo požádejte svého kadeřníka, aby při obarvování vašich kadeří přidal měděné odlesky.

Vlnité vlasy

Plážové a ledabylé vlny na dlouhých vlasech jsou opět v módě. Po umytí v koupelně vlasy nesušte, nechte je volně schnout na vzduchu a poté vytvarujte vlny pomocí stylingových přípravků nebo kulmy. Především dbejte na to, ať nejsou všechny stejné!

Lesk

Trendem bude i vysoký lesk vlasů. Myslete na to při úpravě, především jestliže si své kadeře budete rovnat vlasovou žehličkou., která často vlasy spíše vysušuje a krepatí. 

Bílá blond

Jestliže jste majitelkou světlých kadeří, tak letos se bude nosit co nejsvětlejší barva. Dávejte si pozor, aby vám neodrůstala od kořínků a pravidelně odbarvujte – mít dlouhé odrosty, to by byl ten největší módní přešlap. Dá to práci, ale výsledek stojí za to!

Sytě čokoládová a středně hnědá

Máte tmavé vlasy? Dopřejte jim vzpruhu v podobě sytě čokoládového odstínu nebo středně hnědé. 

Baby vlásky

Znáte tzv. baby vlásky? Jsou to ty malé vlasy, které nám ještě nenarostly a všude odstávají. Letos bude trendem si je opět uhlazovat do různých tvarů a kudrlinek na čele. Půjdete do toho?

Jemné kudrlinky

Nezáleží na tom, zda máte krátké nebo dlouhé vlasy – letos letí kudrlinky po vzoru tzv. trvalé. Pokud si necháte u kadeřníka zvýraznit kontury vlasů na světlou barvu, budou mít kudrlinky ještě větší efekt a bude se v nich odrážet světlo. 

Rozevlátý sestřih

Tento střih vlasů se dá aplikovat na jakoukoliv délku. Spočívá v tom, že prameny vlasů volně splývají do obličeje a jsou sestříhány sestupně. 

Máte odvahu?

Jestliže patříte mezi odvážné ženy, mám pro vás extra tip na konec. Trendem pro rok 2023 bude pastelově modrá barva vlasů – stanete se letos šmoulinkami?