Vlasy

7 tipů roku 2024 na péči o vlasy při častém barvení

7 tipů roku 2024 na péči o vlasy při častém barvení

Není hřích chtít mít jinou barvu vlasů, než jakou vám nadělila příroda. Hříchem je péči o často barvené vlasy podceňovat. Vlasy, které jsou často barvené, jsou logicky slabší, sušší a náchylnější k poškození. Jakou péči potřebují?

1. Když už barvu, tak u kadeřníka

Není žádným tajemstvím, že barvy z drogerie a domácí barvení vlasy zatěžuje mnohem více než barvení u kadeřníka. Ten používá barvy s šetrnějším složením a čas, kdy na hlavě působí, si ohlídá. Možná barvy z drogerie upřednostňujete ve snaze ušetřit. Ale opravdu to je úspora? Když si spočítáte, že krabiček s barvou musíte koupit více, pak se s tím patláte a ještě k tomu zaneřádíte koupelnu. Nevyjde to více méně na stejno? Bonusem barvení v kadeřnictví je čas strávený vlastní relaxací, čistá koupelna, lépe vypadající účes a hlavně šetrnější přístup k vaším vlasům, který se stonásobně vrátí při jejich další úpravě a péči o ně.

2. Zkuste nebarvit vlasy v plné délce 

Aby se časté barvení na kvalitě vašich vlasů nepodepsalo, zkuste vlasy barvit co nejméně. Výhodu pak mají ty ženy, které se barví odstínem velmi podobným barvě jejich vlastních vlasů. Odrosty pak nejsou tolik vidět. A kdy už ani tyto odrosty nelze přehlížet, můžete dobarvit jen je – buď u kadeřníka (nezatěžuje se celá délka vlasů), nebo na to existují speciální spreje.

3. Používejte přípravky, které podporují udržení barvy a lesk vlasů

Majitelky barvených vlasů by měly vždy přednostně sáhnout po přípravcích k tomu určeným. Přípravky na barvené vlasy zamezují vymývání barvy, udržují lesk a vitalitu vlasů.

4. Chraňte vlasy před teplem z fénu i před slunečním zářením

Často barvené vlasy jsou k poškození mnohem více náchylnější než vlasy, které se nebarví. A proto je potřeba je vhodnými přípravky chránit před teplem z fénování, kulmování nebo před slunečním zářením.

5. Vlasy myjte co možná nejméně

Aby se barva z vlasů tolik nevymývala, myjte vlasy co možná nejméně. Neznamená to, abyste chodili s mastnými vlasy. Existují přípravky – suché šampony, které mohou intervaly mezi jednotlivým mytím prodloužit.  Časté mytí vlasy jednoznačně zatěžuje.

6. Spolehněte se na speciální vlasové přípravky

Během péče o barvené vlasy se spolehněte na profesionální přípravky, které podpoří barevný pigment ve vlasech, vlasy hydratují a chrání.

7. Zacházejte s vlasy šetrně, hlavně při sušení a česání

Ani zběsilé kartáčování vlasů nebo jejich vysušování ručníkem nepřispěje k jejich lepší kvalitě. Právě naopak. Lépe uděláte, když vlasy do ručníku zamotáte a necháte jeho vlákna, aby vsákla jejich vlhkost. K rozčesávání vlasů pak slouží různé přípravky, které ho usnadňují a vlas je méně natahován.