Móda

Letní klobouky pro starší dámy: Které jsou trendy?

Letní klobouky pro starší dámy: Které jsou trendy?

S létem přichází potřeba chránit se před negativními vlivy slunce. Kromě kvalitního opalovacího krému a slunečních brýlí, byste neměla zapomínat na stylový letní klobouk. Starší dámy někdy mohou mít pocit omezeného výběru, ale opak je pravdou. Vždyť co více patří k zralé ženě než elegantní pokrývka hlavy? Tipy na trendy v oblasti letních klobouků pro starší dámy najdete v následujícím článku.

Vybírejte podle tvaru obličeje

Před výběrem konkrétního stylu klobouku byste měla vědět, že klíčový je váš tvar obličeje. Jinými slovy, každému obličeji lichotí jiný styl pokrývky. Oválný a trojúhelníkový obličej má ve výběru volnost a záleží jen na osobních preferencích a stylu. Kulatý obličej hezky vyváží asymetrické modely. Čtvercový obličej zjemní zaoblená krempa. V případě oválného obličeje zkuste klobouk se širokou krempou a nízkou korunou (např. boater). Pro srdcovitý obličej je vhodný například panamský styl klobouku s tvarovanou střechou (tzv. fedora) nebo zvonové modely s kulatou hlavou (tzv. cloche).

Zvonový slamák se širokou krempou 

Mezi letošními trendy pro starší ženy se vyjímá velmi elegantní model se širokou krempou a kulatou hlavou. Tento styl byl vidět ve všech kolekcích na přehlídkových molech pro letošní sezónu. Zvětšený cloche model působí velmi romanticky a žensky. Svým ikonickým tvarem vám připomene výjevy ze starých filmů a elegantně oblečené herečky s krásnými klobouky.

Slamák boater

Styl boater (také canotier nebo žirarďák) se vyznačuje rovnou krempou, nízkou korunou a rovnou střechou. Často bývá doplněn stuhou nebo řetízkem. Tyto všestranné doplňky mu mohou chytře dodat buď na ležérnosti nebo sofistikovanosti. Boater se hodí pro extravagantnější ženy, které ocení nádech luxusu.

V panamském stylu

Dalším letošním trendem je oversized fedora, čili zvětšený panamský klobouk s tvarovanou střechou. Může se jednat o slamák nebo textilní verzi v mnoha různých barvách. Tento typ módní pokrývky hlavy vám dodá šmrnc a grácii. 

Slamák s roztřepenými okraji

Trochu hravosti a mladistvého vzhledu vám snadno dodá stylový slamák s roztřepenými okraji. Variant je zde více – může se jednat panamský styl nebo model se širokou krempou a výraznou stuhou.