KrásaMóda

Které oblečení přidává roky? A které ubírá? 4 tipy roku 2023

Které oblečení přidává roky? A které ubírá? 4 tipy roku 2023

Móda má schopnost výrazně ovlivňovat vnímání věku. Správný výběr oblečení vám proto může dodat sebevědomí a zdůraznit vaši osobnost, ale naopak špatná volba zapříčiní, že budete vypadat starší, než ve skutečnosti jste. Zajímá vás, jak správně volit oblečení a docílit požadovaného looku? Dnes pro vás máme 4 tipy, díky kterým dosáhnete stylového a svěžího vzhledu bez ohledu na věk.

#1 Barvy a vzory – které zvolit a kterým se vyhnout?

Barvy dokáží náš šatník pořádně oživit. Na některé odstíny a vzory je však lepší zapomenout.

  • Které barvy přidávají roky? Tmavé a tlumené barvy často působí formálně a mohou zdůraznit vrásky. Vyhněte se příliš tmavým odstínům, jako je černá nebo hnědá, zejména pokud jde o celkový outfit. Také se vyvarujte příliš jednotvárným vzorům, které mohou působit konzervativně.
  • A které barvy naopak ubírají roky? Sáhněte raději po světlých barvách a vzorech, které rozjasní váš vzhled. Pastelové tóny, proužky nebo květinové vzory mohou přidat mladistvý a svěží dojem.
Celý outfit v černé barvě vám může opticky přidat roky
Celý outfit v černé barvě vám může opticky přidat roky

#2 Také střih oblečení dokáže opticky ovlivnit váš věk

Pokud se zaměřujete na fast fashion, pak jste již určitě narazili na neforemné kousky oblečení, u kterých jste váhali, zda si je skrze nízkou cenu koupit, nebo je v obchodě raději nechat. Pokud jste se přiklonili k druhému řešení, udělali jste správně.  

  • Které střihy a tvary přidávají roky? Příliš volné a nevýrazné střihy mohou působit bezvýrazně a zastarale. Kalhoty s nízkým pasem (takzvané bokovky) mohou zdůraznit problematické partie postavy a dnes už působí spíše staromódně.
  • A které střihy a tvary naopak ubírají roky? Volte střihy, které zdůrazňují vaši postavu a vytvářejí moderní atraktivní siluetu. Dnešní trendy zahrnují asymetrické střihy a oblečení s lehce oversized prvky.
Některé neforemné střihy jsou vhodné jen pro vybrané typy postav
Některé neforemné střihy jsou vhodné jen pro vybrané typy postav

#3 Kvalita materiálu rovněž ovlivní váš vzhled

Výběr materiálu je jedním z klíčových prvků při volbě oblečení. Pozor si dejte zejména u levného oblečení. 

  • Materiály, které přidávají roky: Levné a nekvalitní materiály mohou působit neupraveně a lacině. Zvláště se vyhněte oděvům, které rychle ztrácejí tvar a barvu.
  • Materiály, které opticky ubírají roky: Investujte raději do pár kousků z kvalitních materiálů, které vypadají na pohled dobře a i vy se v nich budete cítit dobře. Kůže, hedvábí a vlna jsou vždy šik a přidávají dojem elegance.

#4 Aktuální módní trendy – následovat, nebo raději ne?

Vlna módních trendů je pro někoho spásou, ale pro jiného doslova peklo. Obzvláště, pokud se něco snažíte napodobit, ale nemáte dostatek financí, pak může outfit skončit spíše katastrofou. Některým módním trendům je lepší se vyhnout, pokud si nejste jisti, že vám skutečně sluší.

  • Trendy které vám mohou přidat roky: Následování módních trendů na sto procent bez ohledu na osobní styl a postavu může působit dost nevhodně. Pokud cítíte, že něco není pro vás, nechte to raději stranou.
  • Trendy, které ubírají roky: Následujte vždy takové trendy, které ladí s vaším stylem a dodávají vám energii. I klasické kousky mohou být moderní, pokud jsou kombinovány s aktuálními trendy.
Nemusíte následovat všechny aktuální trendy, vybírejte s rozvahou
Nemusíte následovat všechny aktuální trendy, vybírejte s rozvahou