Krása

Krátké účesy pro silnější ženy, které v roce 2024 poletí?

Krátké účesy pro silnější ženy, které v roce 2024 poletí?

Patříte k ženám, které řeší nějaké to kilo navíc? Křivky jsou v módě, platí to ale i pro účesy? Můžete si dopřát krátké vlasy?

Jak na výběr účesu, když máte křivky

Vyšší váha by rozhodně neměla být překážkou ke kráse. Křivky jsou nakonec trendy, jak dokazuje třeba Kim Kardashian. A nejen ona, mnoho dalších celebrit dokonce utrácí jen těžko uvěřitelné částky za plastické operace pozadí, při nichž si do těla nechávají vložit výplně.

Zkrátka platí, že i když nemáte parametry modelky, může vám to slušet. Účes totiž může přispět k zeštíhlení. Dovolit si přitom rozhodně můžete i krátké vlasy. Jak na to?

Které účesy jsou nejlepší pro silnější ženy?

Vyzkoušet můžete pro inspiraci k silnějším křivkám tyto účesy:

  • Shag
  • Pixie
  • Short Bob

Shag

Účes zvaný Shag je aktuálním trendem. Sluší přitom i silnějším dámám. Základním kadeřnickým „kouzlem“ je v jeho podání sestříhání. V tomto případě bychom měli vlasy sestřihat na temeni hlavy. Přidáním vrstev v těchto partiích se váš účes bude zdát opticky vyšší. Vrstvení krátkých až středně dlouhých vlasů tak napomůže k zeštíhlení obličeje.

Pixie

Pixie nabízí hned několik variant i pro baculaté dámy. Sáhněte buď po vrstveném střihu s delšími vrstvami na temeni. Pro výraznější efekt můžete vlasy také natupírovat. Nebo pro vás bude hodit i pixie střih s podholením v zadní části. To vám pomůže opticky prodloužit linii krku. Vhodné jsou také šikmé strany. Lichotivé je vytvoření geometrického tvaru, pokud bude kadeřník pracovat v úhlech.

Short Bob

Short Bob alias klasické krátké mikádo představuje nesmrtelný účes. Hodí se navíc nejen pro dámy s nadváhou, ale lichotí dokonce i vyššímu věku. Mikádo by mělo končit zhruba v úrovni čelisti. Ideální je to, které je v zadních partiích postupně sestříhané. Takový účes jemně upozadí boční partie tváře a zakamufluje případnou dvojitou bradu. Navíc je absolutně nenáročný z hlediska každodenní péče.