Krása

Krátké sestříhané vlasy: 3 tipy na trendy účesy v roce 2024. Znáte a nosíte je?

Krátké sestříhané vlasy: 3 tipy na trendy účesy v roce 2024. Znáte a nosíte je?

Krátké vlasy mohou být skvělou alternativou účesu. Proč se vyplatí nechat si je navíc sestříhat a jak na to?

Proč nechat krátké vlasy sestříhat

Mezi laiky někdy převládá názor, že účesy sestříhané do vrstev vypadají lépe na středně dlouhých až dlouhých vlasech. A pokud tedy preferujete krátké vlasy, pak je lepší držet se jednotnějšího stylingu. Samozřejmě to ale není pravda a toto pojetí je nanejvýše lichotivé i pro krátkovlásky.

Tento způsob střihu má přitom hned několik výhod. V první řadě je to skutečnost, že vám sestříhání okamžitě a téměř bez námahy dodá ženskost. Chcete mít na hlavě sofistikovaný účes, a nikoli být prostě a jednoduše ostříhaná „na kluka“? Právě sestříhání dá najevo, že jste nad stylingem přemýšlela a neshodila hřívu pouze s vidinou, že rezignujete a už se o svou „korunu krásy“ nehodláte starat.

Protože prameny v této délce obvykle končí mezi ušima a krkem, je poměrně pochopitelné, že se sestříhání na pohled jeví zbytečné. Vrstvené střihy krátkých vlasů však mohou být pro vás doslova požehnáním. Docílíte s nimi jednak optické iluze délky vlasů, ale i vytvoříte na pohled výraznější objem.

Které účesy zvolit pro sestříhání krátkých vlasů

Existuje hned několik možností, jak krátké vlasy sestříhat:

  • vrstvené mikádo s ofinou
  • sestříhané pixie se sčesanou ofinou
  • krátký kudrnatý účes s vrstvami

Vrstvené mikádo s ofinou

Krátké mikádo s ofinou je opravdu zábavným stylingem. Vypadá velice moderně a rovná ofina mu přidá elegantní a sofistikovaný nádech. Jde o univerzální volbu, která sluší téměř všem tvarům obličeje, ať už oválnému, kulatému nebo hranatému. Pokud máte ostřejší rysy, pak je tento účes, který rámuje obličej, pomůže krásně zjemnit.

Sestříhané pixie se sčesanou ofinou

Vrstvy v tomto účesu pomáhají dodat pixie střihu, který by jinak působil poněkud „splaskle“, objem na temeni. Jeho rozcuchaný vzhled působí lehce sexy dojmem. Ofina na bok zajišťuje, že vlasy nejsou v rovině a mají tak mnohem větší pohyb a rozměr. Chcete-li tento styl ještě více pozvednout, můžete přidat i melír.

Krátký kudrnatý účes s vrstvami

To, že máte kudrnaté vlasy, neznamená, že se nemůžete ostříhat nakrátko. Přidáním vrstev do takového účesu naopak zvýrazníte přirozený objem svých kadeří. Kudrnaté vlasy pomáhají orámovat tvář a dodávají vám zábavný, koketní a mladistvý šmrnc. Pokud se snažíte o výraznější vzhled, přidejte do vlasů několik melírů a odlesků, které jim dodají rozměr.