Krása a módaNehty

Krátké nehty: inspirace pro vaše krásné ruce i v roce 2023

Krátké nehty: inspirace pro vaše krásné ruce i v roce 2023

Chcete mít stále perfektně upravené ruce, ale netoužíte po výrazných nehtech. Zkuste elegantní krátké nehty. Inspirace se hledá tak snadno! Navíc krátké nehty jsou vhodné jak do práce, tak na volnočasové aktivity. Oceníte je při práci na zahradě nebo doma, jelikož se nemusíte bát jejich poškození. Zároveň jsou upravené krátké nehty skvělé pro všechny, kteří trpí zhoršenou kvalitou nehtů.

Krátké nehty: ANO x NE

Kratší délku nehtů využijete zejména v případě, že máte fyzicky náročnou práci, milujete péči o zahradu, staráte se o malé děti a tak podobně. Krátké nehty jsou rovněž vhodnější pro ty, jejichž přírodní nehty postrádají pevnost, jsou slabé a snadno se lámou. Větší délka totiž nehtové lůžko o mnoho více namáhá, a nehet nemá možnost se zregenerovat.

Nicméně ne vždy jsou krátké nehty vhodné. Pokud máte příliš krátké nehtové lůžko a dětsky vyhlížející prsty, budou pro vás lepší delší tvary. Ty totiž opticky vaše ruce prodlouží a vytvoří hezčí efekt. Zároveň není příliš vhodné kombinovat krátké nehty s hranatým tvarem, který působí velmi nepřirozeně. Totéž ostatně platí i o špičatých nehtech. Zkrátka pokud se rozhodnete pro krátké nehty, upřednostněte vždy kulatý tvar. Kromě toho se vyhněte také výraznému zdobení. Ani to nepůsobí esteticky, pokud máte krátké nehty.

Inspirace pro krátké nehty

Krátké nehty je vhodné kombinovat s jednobarevným lakem. Výběr konkrétní barvy je sice na vás, obecně však doporučujeme vyhýbat se příliš tmavým odstínům. Ty totiž mají tendenci plochu nehtu opticky zmenšit, což u krátkých nehtů vypadá zvláštně. Snažte se proto zůstat v umírněných například pastelových odstínech. Bát se však nemusíte ani oblíbené červené.