Krása

Krátké gelové nehty: Trendy roku 2024 už jste je zkusily?

Krátké gelové nehty: Trendy roku 2024 už jste je zkusily?

Gelové nehty mohou být synonymem nepraktické a po vizuální stránce velmi přehnané záležitosti. Pojmout se dají ovšem i citlivěji. Proč se vyplatí vsadit na krátké nehty?

Vsaďte na přirozenost, noste krátké nehty

Existují samozřejmě nehtové designy, které vypadají skvěle na dlouhých nehtech. Neexistuje ale důvod, proč byste je musela nosit povinně. Jestliže se vám dlouhé nehty nelíbí a jsou pro vás nepraktické, umělé tipy jednoduše odmítněte.

Co se týče gelové manikúry, v zásadě máte při požadavku na krátké nehty dvě hlavní možnosti:

  • aplikování gelu na vlastní nehty
  • nalakování nehtu gel lakem

V případě, že si přejete pouze přirozený efekt bez prodlužování, volte metodu potažení vlastních nehtů gelem. Ten poskytne nehtům ochranu před mechanickým poškozením, zpevní je. Současně si nehty můžete přes gel dál sama lakovat, pakliže zvolíte pouze čirý odstín. Nejste tedy odkázaná na to nosit až do nejbližší návštěvy své manikérky tentýž design. Po asi 2 až 3 týdnech je potřeba gel doplnit.

Gel lak se nanáší podobně jako klasický lak. Vytvrzuje se ovšem v UV lampě, což mu propůjčuje mnohem delší životnost ve srovnání právě s běžným lakem. Nemusí se modelovat, není tedy nijak náročný na aplikaci. Pokud máte doma UV lampu, zvládnete si manikúru bez problémů vytvořit dokonce i sama. Výsledkem je velmi přirozený efekt. Gel lak vydrží cca 2 až 3 týdny.

Jaký design se hodí pro krátké nehty

Výhodou krátkých nehtů je to, že si můžete dovolit i výrazné odstíny. Některé barvy totiž jednoduše na dlouhých nehtech příliš poutají pozornost a mohou působit až přehnaně. Týká se to především oblíbené černé.

Vsadit ale samozřejmě můžete i na nadčasovou klasiku. Téměř na všechny příležitosti unosíte zejména tělové a tradiční červené nehty.

Pokud máte velmi krátké nehty, můžete si vypomoci malým „trikem“: Pomocí designu pozornost směřujte do dolní části nehtu k linii nehtové kůžičky. Jednoduchým nail artem je třeba vytvoření obloučku u „obrácené“ variace na francouzskou manikúru.