KrásaKrása a móda

Kousání rtů: příčiny a 4 tipy, jak s tím přestat

Kousání rtů: příčiny a 4 tipy, jak s tím přestat

Kousaní rtů může být stejně jako kousaní nehtů zlozvykem, který lze jen těžko odnaučit. Ať už se jedná o kousání dortů ze stresu nebo z nudy, může být také příčinou jiných onemocnění zejména psychického rázu. Dnes vám prozradíme, jak skoncovat s kousáním do rtů jednou pro vždy.

  • Proč se koušete do rtu
  • Okusování šupinek ze rtů
  • Hydratujte ve dne v noci
  • Použijte dekorativní kosmetiku

Zamyslete se, proč se kousáte do rtu

Kousání do rtu může mít nejrůznější příčiny. Pokud se koušete do rtu například, když se soustředíte na nějaký výkon, zkuste si vložit do úst žvýkačku. Koušete se do rtu, když jste ve stresu? Zkuste zmírnit stres nebo životní styl. Zaměřte se na zdravější jídelníček a zacvičte si – tím vyplavíte do těla hormon, který uvolňuje celkové psychické a fyzické napětí, takže tím snížíte hladinu stresu.

Okusování kůžičky rtů

Další příčinou rtů může být okusování šupinek kůžičky rtů, protože vám překáží. Okusujete kůžičku, aby byly vaše rty hladké a bez šupinek? Pak se zaměřte na celkové čištění rtů a peeling.

Hydratujte ve dne i v noci

Abyste zabránili suchým rtům, musíte je hydratovat obdobně jako vaše vlasy nebo pokožku. Naučte se pečovat o rty stejně a do své večerní pečující rutiny zařaďte na noc také masku na rty nebo olejíček na rty pro maximální hydrataci, a to ideálně s obsahem kyseliny hyaluronové a vitaminem C.

Přes den na rty průběžně nanášejte pečující balzám na rty s obsahem bambuckého nebo kakaového másla. Pokud budete rty pravidelně hydratovat jako bonus se vám zvětší, protože budou „plné vlhkosti“ a perfektně hladké.

Líčení rtěnkou

Pokud jste fanouškem dekorativní kosmetiky a máte problém s okusováním rtů, můžete zkusit sáhnout po výraznějších rtěnkách nebo lescích na rty. Barevná rtěnka nebo lesk vás zároveň vám zabrání si rty jakkoliv okusovat. Jen pozor, zejména matné rtěnky mohou rty vysušovat, tak nezapomínejte na noční péči.