Krása a módaVlasy

Jak hydratovat vlasy: 6 tipů pro krásné vlasy v roce 2024

Jak hydratovat vlasy: 6 tipů pro krásné vlasy v roce 2024

Suché vlasy jsou častým problémem delších vlasů. Kromě speciálních produktů se můžete zaměřit také na použití domácích masek z ingrediencí, které máte doma. Také byste se měla vyhnout některým jiným vlivům.

  • Olej
  • Pivo
  • Želatina
  • Maska z jogurtu a oleje
  • Banánová maska
  • Hydratuje vlasy zevnitř

Olej

Na hydrataci vlasů je vhodné použít olej, který vlasy zvláční a dodá jim živiny. Jedním z nejoblíbenějších olejů na vlasy je olej olivový a kokosový, sáhnout můžete také po mandlovém nebo ricinovém oleji. Ohřejte přibližně 100-150 ml oleje dle vašeho výběru a několik minut masírujte do vlasů. Vlasy zakryjte ručníkem a nechte olejový zábal působit 40 minut, ideálně přes noc. Vlasy pak umyjte.

Pivo

Dokonce i pivo dokáže zatáhnout vlasové vlákno, čímž se ve vlasech udrží vlhkost a nebudou tak vysušené. Po umytí vlasů nastříkejte do vlasů pivo rozprašovačem a nechte uschnout. Zápachu se bát nemusíte, ten vyprchá.

Želatina

Klasická želatina obsahuje bílkovinu, která je stavebním kamenem vlasů. Ne jeden šálek teplé vody přidejte lžíci želatinového prášku. Nechte odstát 5 minut a přidejte 1 lžičku jablečného octa. Pokud chcete voňavější směs, přidejte pár kapek esenciálního oleje. Naneste na vlasy a nechte působit 10 minut, následně opláchněte vlažnou vodou.

Maska z jogurtu a oleje

Smíchejte půlku jogurtu se dvěma lžícemi olivového oleje. Naneste na umyté vlasy a pro větší účinek zakryjte vlasy potravinářskou fólií. Nechte působit 20 minut a poté umyjte teplou vodu.

Banánová maska

Díky draslíku má banán pozitivní účinky nejen na suchost vlasů, ale také na roztřepené konečky a zjemnění vlasů. Rozmačkejte banán a naneste po celých délkách vlasů. Nechte působit 60 minut a pak jen opláchněte vlažnou vodou.

Hydratuje vlasy zevnitř

Nezapomínejte na skutečnost, že vlasy je potřeba hydratovat i zevnitř. Můžete sáhnout po doplňcích stravy nebo zařadit do jídelníčku potraviny, které obsahují živiny podporující kvalitu vlasů. Mezi takové můžeme zařadit tučné ryby, fazole, rajčata, borůvky nebo ořechy.