Je jasné, že každá žena chce vypadat vždy co možná nejlépe a s přibývajícím věkem to může být právě barva, která k tomu může pomoci. Je však důležité to s ničím nepřehánět a vědět i určitá rizika, která vás v opačném případě mohou čekat
Jak často tedy barvit vlasy?
Záleží samozřejmě na vašich preferencích. Někomu se odrostlé vlasy líbí, ale někomu se nelíbí ani jeden vlas jejich přirozenou barvou. Pokud by záleželo jen na vašem pocitu a potřebě, je to vcelku jedno. Vlasy jsou ale živá hmota a jako taková je velmi citlivá na jakékoli chemické zásahy, v našem případě barvu.
Nanášet barvu na své vlasy byste tak neměli častěji než jednou za 4-7 týdnů. Během tohoto času dáte vlasům možnost a prostor pro to se zregenerovat.
Jaké jsou důsledky příliš častého barvení
Zde záleží také na kvalitě vašich vlasů na začátku. Pokud máte již od přírody vlasy slabé, lámou se vám a na hlavě jich příliš nemáte, půjde kvalita vlasů barvením velmi rychle dolů.
Kvůli častému barvení vám mohou vlasy jednodušeji vypadat, třepit se a celkově nevypadat hezky. Pokud do toho ještě upravujete vlasy některými z teplých možností stylingu, např. žehličkou na vlasy nebo kulmou, tak se připravte na to, že vám vlasy budou ještě o to více padat.
Jak si obarvit vlasy a mít je stále zdravé
To je velmi zajímavá otázka. Jakýmkoli zásahem do vlasů je totiž narušíte a poté už je následná péče spíše pouze zlepšování škod, které barva napáchala. Jsou zde však možnosti, jak proces regenerace vlasů urychlit.
Velmi pomáhají jemné olejové zábaly, kvalitní vlasová kosmetika určená pro barvené vlasy, šetrné zacházení s vlasy, a ne příliš utažené účesy, které by vás stály ještě více vypadaných vlasů.
Barvené vlasy jsou krásná záležitost, ale chce to se o vlasy opravdu důkladně starat a snažit se jim péči dostatečně vrátit. Jen tak totiž můžete dosáhnout té krásné hřívy, po které jste vždy toužili.