Krása a módaNehty

Jemné gelové nehty: trendy i v roce 2024

Jemné gelové nehty: trendy i v roce 2024

Jemné gelové nehty jsou vždy skvělý nápad! Bez ohledu na to, jaké je roční období nebo které oblečení si plánujete vzít na sebe, s jemnými gelovými nehty nikdy nešlápnete vedle. Neokoukají se vám, dlouho vás neomrzí a vždy s nimi budou vaše ruce působit elegantně. Navíc je zvládnete i doma!

Jak na jemné gelové nehty?

Pokud máte doma lampu v zásobě dost času i zkušeností, zvládnete jednoduché gelové nehty v pohodě i v pohodlí domova. Pokud si ale příliš nevěříte a toužíte po stejně kvalitním výsledku, vsaďte na gel lak. Gel lak totiž stejně jako gel nehty hezky zpevní a vydrží krásný i několik týdnů. O mnoho lépe se s ním však pracuje. Na jemné gelové nehty budete potřebovat jen pár produktů.

  • Cleanser
  • Nail prep
  • Primer
  • Podkladová báze
  • Barevná vrstva
  • Závěrečný finiš

Pro perfektní výdrž i výsledek gelových nehtů jsou nezbytné „pomocné vodičky“. Samozřejmě můžete na upravený nehet rovnou nanést podkladovou bázi, zejména u některých gel laků se vám ale vaše nová manikúra do pár dní klidně i sloupe. Začněte proto cleanserem. Naneste jej na vatový polštářek a nehty otřete. Tím z nich odstraníte přebytečnou mastnotu.

Pomocné vodičky a kvalitní základ

Následně naneste postupně Nail prep a Primer. Jednotlivé vrstvy nechte vždy důkladně zaschnou a pokračujte k podkladové bázi. Na té v žádném případě nešetřete a vyberte si skutečně kvalitní produkt. Dobrá podkladová báze je totiž přesně to, co rozhodne, jestli vám manikúra vydrží v perfektním stavu tři týdny nebo šest. Sáhněte například po Ruscona Strong Base u gelu nebo po Quick Base od téže značky, pokud si zvolíte gel lak.

Přirozená barva a nezapomeňte na top coat

S barevnou vrstvou se držte při zemi. Ideální je lehce narůžovělý odstín, hodí ale také béžová a nude barva. Krásný je například gel CH554 Home Alone od značky Ruscona nebo odstín Cashmere 165 v případě gel laku. Na nehet naneste produkt velmi pečlivě a stejně jako podkladovou bázi i tu barevnou zapečte podle návodu. Nezapomeňte vaši manikúru završit kvalitním top coatem!