Krása

Jednoduché účesy pro řídké vlasy: Víte které poletí v roce 2024?

Jednoduché účesy pro řídké vlasy: Víte které poletí v roce 2024?

Trápí vás řídké vlasy? Husté kadeře jsou dokonalou ozdobou každé ženy i muže. Ovšem i v okamžiku, kdy k vám příroda byla poněkud skoupá, můžete s vhodným účesem svůj vlasový porost poněkud vylepšit. Jak na to?

S řídkými vlasy lze pracovat

Správně koncipovaný účes dokáže dokonale změnit váš vzhled. Pomůže i tam, kde vás příroda neobdařila hustými kadeřemi. Právě ta je za tento problém nejvíce zodpovědná, byť částečně se na něm podílí i životospráva či věk. Hustota kadeří je ale zkrátka v největší míře daná a musíme se tak s výchozím stavem smířit.

Ostatně dokonce ani celebrity, které mají vše, na co si ukážou, nejsou jen majitelkami hustých pramenů jako z reklamy. To si ale často neuvědomujeme, neboť hvězdy si umí dovedně pomoci k tomu, aby nám připadaly absolutně dokonalé. Jak to dělají?

Klíčovým nástrojem jsou paradoxně nůžky. Právě správný střih představuje cestu vedoucí k iluzi objemného účesu. A to zvládne každá šikovná kadeřnice. Rozhodně nepotřebujete špičkové (a drahé) stylisty, které mají k dispozici slavní.

Jak si poradit s řídkými vlasy

Pro řídké vlasy vyzkoušejte

  • bodový střih
  • pixie sestřih
  • dlouhá patka

Bodový střih

Pro řídké vlasy je ideální technika bodového střihu. Ten dodává do účesu pohyb a texturu díky odstranění hmoty a vytvoření plynulého vrstvení. Cílem tohoto způsobu stříhání nicméně není odstranění délky, ale spíše jakési změkčení konečků. Vlasy se tak stříhají spíše vertikálním než horizontálním pohybem

K úpravě tohoto stylingu použijte žehličku. Díky tomu si vytvoříte hladký účes podobný tomu, který nosí modelka Karlie Kloss. Vlasy u kořínků žehličkou nadzvedněte, abyste získala objem a poté je uhlaďte a mírně natočte dovnitř, abyste vytvořila iluzi šířky.

Pixie sestřih

Pokud si můžete dovolit krátké vlasy, krátce střižené pixie je pro vás ideální. Jde o účes, který je absolutně nenáročný na další úpravy. Zároveň dodává řídkým vlasům plnost. Podobně ho nosí například herečka Michelle Williams.

Pokud chcete tomuto stylingu dodat jemný vzhled, nechte jednoduše horní část o něco delší kolem vlasové linie, zejména kolem uší.

Dlouhá patka

Delší patka je efektní možnost, jak přidat do řídkých vlasů trochu objemu alespoň opticky. Tato úprava přitáhne pozornost k oblasti lícních kostí. Podobný styling nosila třeba herečka Taraji P. Henson v seriálu Empire. Seriáloví maskéři jí ho vytvořili na lehce zvlněných vlasech.