KrásaVlasy

Jarní účesy pro ženy nad 60 let

Jarní účesy pro ženy nad 60 let

Během života dochází na lidské těle k celé řadě změn. Ty se týkají také vlasů. První známky jejich stárnutí se projevují ve změně barvy a v kvalitě vlasů. U starších žen jsou vlasy sušší a jemnější. Těmto faktům je potřeba uzpůsobit jak barvu vlasů, tak jejich střih a účes. Při tvorbě střihu a účesu je potřeba brát v potaz především sílu vlasů. Jsou-li slabé a jemné, ideálním střihem jsou krátké vlasy.

Jaké účesy jsou vhodné pro ženy nad 60 let na jarní sezónu? I jarní účesy pro tyto ženy mohou být módní a šik. Nalezly svůj vlastní osobitý styl. Také umějí prezentovat svůj vzhled. Nevyhledávají žádné extrémy, i když sledují módní trendy. Jaké účesy jsou tedy pro tyto dámy vhodné? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Účesy pro slabé a jemné vlasy

Tato kombinace vlasů je velmi problematická. Je potřeba volit takové účesy, které budou vzdušné a nebudou zatěžovat už tak jemné a slabé vlasy. Ideální jsou krátké střihy. Mohou být řešené stupňovitým způsobem. Stupňovité účesy jsou velmi ženské.

Máte-li vlasy kudrnaté, vyzkoušejte krátký vrstvený účes s prvky balayge. Přidá na objemu. Pro vytvoření příjemných kudrlinek použijte natáčky nebo horkovzdušnou kulmu.

Dobrou volbou je i pixie. Můžete jej nechat vytvořit na vlasech rovných i kudrnatých. Vyzkoušet můžete i bob-caret. Díky objemu, který se vytvoří už od kořínků, vás tento účes dokonale omladí.

Jaké další volit?

Patříte-li mezi majitelky hustých vlasů, vyzkoušejte pixie choppy, třeba k jedné straně.

Chybu neuděláte ani s účesem stylu bob. I ten se těší velké popularitě. Jeho výhodou je snadná a jednoduchá péče. Můžete jej vyzkoušet na rovné nebo kudrnaté vlasy. Kudrlinky vám přidají na objemu. Bob může být i vrstvený. A co třeba ofina k jedné straně?

Šedá barva vlasů s různými barevnými kombinacemi

Charakteristickou barvou pro ženy nad 60 let je šedá. Může být světlá nebo tmavší. Nechte si své přirozené šediny a vykouzlete na nich zajímavý účes. Nebudete muset trávit čas jejich pravidelný barvením.

Nevadí-li vám barvení, vyzkoušejte šedou s blond melírem, který bude tónovaným odstínem. Tato kombinace je ideální pro méně náročnou péči o vlasy.

A co třeba pepř a sůl, tedy stříbrná v kombinaci s černou barvou. Tady už je však potřebná pravidelná péče a dobarvování. Vyzkoušejte styl ombré – lehčí odstíny v horní části účesu, postupně se rozplývají do šedé barvy.