Vlasy

Jak si udělat domácí ombré na vlasy: Krok za krokem průvodce

Jak si udělat domácí ombré na vlasy: Krok za krokem průvodce

Na kadeřníka tento měsíc nějak nezbylo a přesto vaše vlasy volají po změně? Poradíme vám, jak na domácí ombré na vlasy. Je to snazší, než se může zdát. Většinou stačí jen zesvětlit konečky, případně ještě zesvětlené konečky dobarvit, aby celý účes vypadal hezky a přirozeně.

Koupě odbarvovače

Čím začít? Návštěvou drogerie a telefonátem kamarádce. Vždycky je totiž lepší, když máte při barvení vlasů ještě jedny ruce navíc. Avšak pokud kamarádka nemá čas, zvládnete to i sama. V drogerii si kupte odbarvovač (případně i barvu na vlasy), štětec na barvení vlasů a rukavice. Připravte si alobal, staré tričko a starý ručník, abyste si neobarvily své oblečení, a můžete začít.

Odbarvovač na vlasy

Namíchejte odbarvovač a poté berte pramen po prameni a odbarvovač na ně do předem zvolené výšky nanášejte. Můžete obarvit pouze konečky nebo delší část vlasů. Záleží na vás.

Tip pro vás: Na konečky nanášejte odbarvovače víc, směrem vzhůru pak ubírejte. Zesvětlení bude působit přirozeněji. Pamatujte, že přirozený přechod je důležitý, ostrý přechod mezi tmavými a světlými vlasy nepůsobí hezky a připomíná spíše odrosty než ombré.

Balení do alobalu

Poté, co na vlasy aplikujete odbarvovač, zabalte je do alobalu (podobně jako u melírů) a nechte peroxid působit. Řiďte se instrukcemi na krabičce. Obvykle je nutné čekat asi 45 minut.

Tip pro vás: Pozor, čím déle necháte odbarvovač působit, tím světlejší vlasy budou.

Mytí vlasů

Na závěr vlasy umyjte a podívejte se na výsledek. Pokud se vám konečky vašich vlasů zdají moc světlé, obarvěte je.