KrásaMóda

Jaké jsou nejlepší šperky pro seniorky? 5 trendy tipů

Jaké jsou nejlepší šperky pro seniorky? 5 trendy tipů

Hledáte vhodné šperky pro seniorky? Máme pro vás 5 trendy tipů, podle kterých vyberete ty nejlepší. Šperky dodávají šmrnc každému outfitu, a tak byste jim měli věnovat patřičnou pozornost. 

1. Univerzální rady pro každý věk 

Jsou věci, ve kterých není třeba zohledňovat věk. Platí zkrátka pro každou věkovou kategorii. Platí to i při výběru šperků. 

  • Zohledněte znamení, především pokud jde o drahokamy a polodrahokamy. Jejich kouzelná moc je silná, obzvlášť, pokud v ní věříte. Ke každému znamení zvěrokruhu se hodí jiné minerály, ale nebojte, vždy je z čeho vybírat. 
  • Veselým, hravým duším sluší velké výrazné šperky. Pokud se nebojíte experimentovat, nenechte se odradit názory, že jsou extravagantní šperky jen pro mladé holky. Extrovertní seniorky, které mají rády společnost a pozornost, se s nimi budou cítit dobře. 
  • Minimalistické šperky pro klidné ženy. Jestli máte ráda naopak klid, bláznivé šperky by vás znepokojovaly. Sáhněte raději po minimalistických kouscích, po drobných špercích s nevýraznými barvami. 

2. Slaďte šperky s podtónem vaší pleti 

Barevný podtón pleti se dělí na dvě základní skupiny: zimní a letní. Nevíte, jaký je ten váš? Udělejte jednoduchý test. Vezměte zlatý a stříbrný šperk nebo dva papíry či šátky, z nichž jeden bude ve studeném, druhý v teplém odstínu. Stáhněte vlasy do culíku a jděte k zrcadlu. Přikládejte připravené věci střídavě ke své pleti. Které odstíny k nim jdou lépe? Stříbro (studené), nebo zlato (teplé)? 

Nejspíš tušíte, že jestli zní vaše odpověď stříbro, máte zimní pleť, a jestli zlato, je vaše pleť letní. Všechny šperky, které budete nosit, by měly být v příslušných barvách. 

3. Jaké náušnice? 

Seniorky mívají často ve zvyku nosit vlasy sepnuté nebo krátce ostříhané. V takovém případě cvočky nebo malé náuěnice. Pokud nosíte dlouhé rozpuštěné vlasy, sáhněte po delších náušnicích. 

4. Odložte těžké šperky 

Zatímco v mládí vám nevadilo nosit těžké náušnice a mohutné náramky, dnes to pro vás může být nepoholdné. Dejte přednost komfortu a tyto šperky odložte. Skvěle budete vypadat jedině tehdy, budete-li se cítit dobře. 

5. Hlavně se toho nebojte 

Je škoda, že seniorky se často bojí nosit šperky. Mají pocit, že doba na parádění je už dávno pryč. To je ovšem omyl! I ve stáří můžete být dámou.