Pleť

Jak správně používat konturovací make-up: Krok za krokem průvodce

Jak správně používat konturovací make-up: Krok za krokem průvodce

Konturování neboli stínování není jen pro celebrity! Dokonalý může být i váš obličej a my vám poradíme, jak na to. Konturování zvládnete klidně sama doma, stačí, když si zapamatujete jednoduché pravidlo. To co chcete upozadit, musí být tmavé. To co má vystupovat do popředí, musí být světlé a jasné. Tak směle do toho.

1. Hydratace + podkladová báze nebo bb cream

Nejprve se postarejte o svou pleť, dopřejte jí dostatečnou hydrataci a barevně ji sjednoťte. Použijte podkladovou bázi, make-up nebo třeba bb krém.

2. Projasnění a zesvětlení

Jako první aplikujte světlý korektor či rozjasňovač. Použít můžete i o odstín světlejší make-up. Naneste ho na střed čela, hřbet nosu, nad horní ret, na špičku brady a kolem očí.

Tip pro vás: Jste začátečnice v konturování? Používejte produkty s pudrovou konzistencí a roztírejte do ztracena.

3. Konturování

Teď přichází čas na použití tmavšího odstínu, klidně například o odstín nebo o dva tmavšího make-upu. Nejčastěji se však ke konturování používá matný bronzer nebo pudr.

Jak na to? Kulatý obličej je třeba zúžit, proto je třeba nanést tmavou barvu na jeho boky. Oválný obličej příliš tmavé barvy nevyžaduje, stačí jí trochu nanést pod lícní kosti. Srdcovému obličeji dopřejte trochu tmavé barvy po stranách čela. Hranatý obličej konturujte na spáncích i dole na tvářích. Pokud máte dlouhý obličej, nebojte se tmavou barvu použít u linie vlasů a na konci brady.

4. Rozetření a zafixování

Rozetřete veškerou barvu do ztracena, aby nebyly znát přechody. Nevypadalo by to hezky a přirozeně. Líčení zafixujte. Máte hotovo.