Krása a módaMóda

Jaká barva se hodí k zelené: sladěný outfit za všech okolností

Jaká barva se hodí k zelené: sladěný outfit za všech okolností

Zelená barva nepatří mezi ty, které by měl v šatníku každý, a pokud ano, pak se jedná zpravidla o jeden či dva kousky. Z toho důvodu může být obtížné vymyslet, jaká barva se hodí k zelené a s čím ji tedy ideálně zkombinovat. Výrazná zelená je však barvou letošního roku, a proto najdete v obchodech celou řadu nádherných módních kousků. A obava, s čím zelenou barvu zkombinovat, by určitě neměla stát mezi vámi a novým kousek.

Jaká barva se hodí k zelené

Krok vedle jistě neuděláte s klasickými barvami. Pokud se necítíte na bláznivé barevné kombinace, zkuste pro začátek zvolit spojení zelené a černé. Například zelené sáčko, kterým rozsvítíte svůj jinak all black outfit je výborný nápad. A podobně dobře bude zelená fungovat i v kombinaci s bílou. Zelené kalhoty doplněné o bílé tenisky a svetřík jsou také sázkou na jistotu.

Co ale když toužíte po větším dobrodružství? Zkombinovat zelenou s další výraznou barvou chce odvahu. Váš výsledný outfit potom totiž jen tak někdo nepřehlédne.

Zelená však není jen jeden odstín, ale mezi jednotlivými zelenými tóny existují poměrně podstatné rozdíly. Jedná se o celou škálu barev od mentolové, přes trávovou až po tmavou lahvovou zelenou. U všech zelených odstínů je však možné tvrdit, že se k nim hodí růžová, fialová či žlutá.

Lahvově zelenou zkuste nakombinovat s krémovou barvou, naopak trávově zelená se výborně doplňuje s malinovou nebo ostružinovou. Limetkový odstín zase nádherně vynikne při kombinaci s tmavě modrou.

S kombinováním opatrně

Jako u každé výrazné barvy, tak i v případě zelené platí, že méně je někdy více. Na módních molech sice najdete outfity vyvedené celé v jedné barvě, v reálném životě je však obvykle vhodnější zvolnit. Jeden výrazný kus oblečení, který doplní jinak barevně neutrální outfit je zpravidla lepší volbou než překombinovaná směsice neladícího oblečení.