Výživa a doplňky

Jak zklidnit podrážděný žaludek

Jak zklidnit podrážděný žaludek

Trápí vás akutní podráždění žaludku a nevíte, jak ho rychle zklidnit? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, které vám mohou být v této situaci nápomocné a díky kterým zjistíte, jak zklidnit podrážděný žaludek.

Nebraňte se zvracení

V první řadě je nutné konstatovat, že na podráždění žaludku tělo ve většině případů reaguje zejména zvracením. Přestože při zvracení samozřejmě prožíváme velmi nepříjemné chvíle, jedná se o tělu přirozený proces, kterým se zbavuje nechtěného obsahu žaludku. Zadržování zvracení tedy není správným řešením a léčbu je vhodné nasadit právě v momentě, kdy se inkriminovaného obsahu žaludku zbavíte.

Mohlo by vás také zajímat: Pozdní večerní jídla – jsou vhodná či nikoliv?

Jídlo a pití jen velmi opatrně

V případě, že se vám již zvracení podařilo alespoň částečně zastavit, můžete se pomalu přesunout k velmi opatrné konzumaci potravin a nápojů. Vhodné je začít vlažnými bylinkovými čaji určenými přímo pro žaludeční problémy. I čaj byste však měli požívat jen velmi opatrně (ideálně po lžičkách).

Až se váš stav zase o něco zlepší, můžete přistoupit postupně i příjmu potravin. Začít je vhodné například s obyčejnými tukovými rohlíky, které je vhodné konzumovat postupně po velmi malých dávkách a pečlivě je pokousat.

Při přetrvávajících potížích navštivte lékaře

Ve většině případů je podráždění žaludku způsobeno životním stylem (ať už se jedná o příjem nevhodných potravin, alkoholu nebo bakterií) a díky tomu dojde k relativně rychlému ústupu. Pokud však problémy přetrvávají a žaludek se delší dobu neuklidní, rozhodně byste měli vyhledat odbornou pomoc u svého ošetřujícího lékaře.

Zdroj: Webmd.com